Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik wycieraczek Suzuki Ignis

14 Mar 2012 13:35 4279 5
  • Poziom 8  
    Witam!
    Mam suzuki Ignis 04. Padł mi przekaźnik na silniku wycieraczek. Nie mam pojęcia jak podłączyć nowy do komutatora sterownika wycieraczek bo przekaźnik jest nieoznakowany i nierozbieralny. kostka 4pin: 1szy plus jeden bieg i przekaźnik, 2gi bieg drugi plus w silniku. 3ci do przekaźnika, 4ty do przekaźnika i komutatora w ślimaku, 5ty z komutatora ślimaka do przekaźnika. 6ty masa. przypuszczam, że 1szy i 2gi bieg włączamy prosto z wajchy tylko czasowy jest podłaczony do slimaka i trybów i pewnie jeszcze jeden to spryskiwacz domniemam, że to ten pojedynczy z kostki.

Przekaźnik wycieraczek Suzuki Ignis
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 37  
    Nie wiem czy będę odkrywczy - ale jak było podłączone? Podłączyć tak samo.
    A do tego ustrojstwa nie mam rysunku.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 8  
    Wycieraczki podłączyłem bez przekaźnika. Czasowy włącza tylko na tam i staje drugie klikniecie powrót. 2gi i 3ci bieg chodzi normalnie. Spryskiwacz też wraz z dwoma cyklami. Co do oryginalnego przekaźnika OMRON Symbol G5LE-1 typowy 5pin był fabrycznie zaprojektowany dla producenta. Okablowanie wtopione w obudowie bez oznaczeń.
  • Poziom 37  
    Ale ja tu czegoś nie rozumiem: przekaźnik taki był, typ i oznaczenia przekaźnika zna Kolega, przekaźniki takie są ogólnie dostępne - nie jest to dedykowany do Suzuki model, nie ma tam żadnej elektroniki. Powtarzam - jaki więc kłopot wstawić nowy. I jego wejścia też łatwo rozszyfrować, lampką i baterią choćby.
    Kolega wrzuci sobie oznaczenia w googla!
  • Poziom 8  
    Ha! Ja poszedłem nawet dalej... na Allgro. Mogę kupić taki do drukowania. Wole jednak zamiennik do samochodu. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak go podłączyć. Jak juz wspominałem oryginalny był z kabelkami wychodzącymi z zalanego przekaźnika. Skąd mam wiedzieć, który kabelek jest przyporządkowany do określonego pinu? Nie zawracałbym ludziom głowy gdybym znał oznaczenia oryginalnego przekaźnika. Do tego problem z bateryjką jest taki, że przekaźnik NIE DZIAŁA. Proszę o merytoryczne wypowiedzi.
  • Poziom 8  
    Nikt nie ma żadnego pomysłu?