Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POTENCJOMETR-Unitra - Amator + Adam 424 + Kolumny Unitra 4ohm

bumaga 14 Mar 2012 18:03 1996 6
  • #1 14 Mar 2012 18:03
    bumaga
    Poziom 2  

Witam,
    posiadam takie zestawienie jak w temacie. Niestety mam problem. Potencjometr przy tym zestawie działa dopiero od połowy, tzn. po przekroczeniu 50% skali słychać cokolwiek. Nie działo sie tak gdy miałem inny grmofon podłączony(Artur).
    Czy to wina nowozakupionego gramofonu Adam?
    Czy powinienem dokupić inny amplituner, jeżeli tak to jaki do tego sprzętu będzie pasował? Zaznaczam że interesuje mnie zestaw unitry:)

Pozdrawiam i już teraz dziękuję za pomoc.

0 6
  • Pomocny post
    #2 14 Mar 2012 19:48
    leszekpo59
    Poziom 26  

bumaga napisał:
    Witam,
    posiadam takie zestawienie jak w temacie. Niestety mam problem. Potencjometr przy tym zestawie działa dopiero od połowy, tzn. po przekroczeniu 50% skali słychać cokolwiek. Nie działo sie tak gdy miałem inny grmofon podłączony(Artur).
    Czy to wina nowozakupionego gramofonu Adam?
    Czy powinienem dokupić inny amplituner, jeżeli tak to jaki do tego sprzętu będzie pasował? Zaznaczam że interesuje mnie zestaw unitry:)

Pozdrawiam i już teraz dziękuję za pomoc.

Witam. Na podobny temat pisałem w innym miejscu. Abyś jednak nie musiał tego szukać, przytoczę najważniejsze kwestie, które powinny pomóc Tobie zrozumieć, dlaczego jest u Ciebie problem z głosem. Sprawa z podłączeniem tego gramofonu i uzyskania pożądanych efektów moim zdaniem wygląda w ten sposób. Gramofon Firmy "Fonica GS-424 ADAM jest gramofonem DYNAMICZNYM. Drugi rodzaj gramofonów ( np Artur), to gramofony typu PIEZO. Nie wdając sie w uzasadnienia każdego z tych typów, różnica jest dość istotna. Gramofony DYNAMICZNE mają na wyjściu sygnału dość niską wartość. Ale za to mają porządne wkładki, które nie uszkadzają mechanicznie płyty. Gramofony typu PIEZO, mają wyższe napięcie sygnału na wyjściu, zbliżone do ,,zapotrzebowania " wzmacniaczy na źródło sygnału ( AUX, IN ). Jednak ten typ dość szybko potrafi mechanicznie uszkodzić odtwarzaną płytę. Reasumując, obecnie wejścia we wzmacniaczach sa uniwersalne, a tu , aby odtworzyć Twój gramofon, potrzebny by był przedwzmacniacz, który ,, podniesie " napięcie wyjściowe, aby wzmacniacz mógł je odtworzyć. Coś, co potrzebujesz, to przykładowo przedwzmacniacz RIAA. O ile chcesz mieć sprzęt UNITRY, to wzmacniacze z zestawu KLEOPATRA, MELUZYNA miały wejście na obydwa rodzaje gramofonów. Myślę, że pomogłem Tobie w wyjaśnieniu Twojego problemu - pozdrawiam - leszekpo59

0
  • #3 14 Mar 2012 20:24
    bumaga
    Poziom 2  

Zapomniałem dopisać, że mam możliwość ściągnięcia amplitunera UNITRA RADMOR 5102. Nie wiem tylko czy ma to sens i czy będzie z tym gramofonem i kolumnami działało???

0
  • #5 19 Mar 2012 15:41
    bumaga
    Poziom 2  

Mam już radmora 5102. Działa poprawnie jeżeli chodzi o radio, natomiast z gramofonem działa mi tylko na jedną kolumnę. Ktoś wie o co chodzi????

0
  • #7 19 Mar 2012 16:20
    bumaga
    Poziom 2  

Już wyłapałem problem. Gniazdo w radmorku nie łączy. Trzeba mocno wcisnąć kabel od gramofonu i jest stereo:) Mam nadzieję że z tego nie będzie jakiegoś zwarcia...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo