Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R580 i5 nie włącza sie ekran.

Marciniak-91 14 Mar 2012 18:52 2014 3
  • #1 14 Mar 2012 18:52
    Marciniak-91
    Poziom 2  

Witam,jakiś czas temu wymieniłem bluetooth w swoim laptopie. Wyjąłem akumulator wszystko rozkręciłem i nie ściągałem całkowicie górnej cześć obudowy(czyli klawiatura głośniki touchpad i guzik od włączania )tylko lekko ja uchyliłem, żebym mogły podpiąć tylko kable od bluetooth pod płytę główna żeby nie odłączać pasków od klawiatury itp., złożyłem z powrotem kompa, odpalam i ekran mi się już nie zapala. Sprawdzałem czy działa karta i podpoiłem monitor działa. Praktycznie zero reakcji, udało mi się tylko 2 razy odpalić ekran przez uchylenie go do samego końca ale jak się zapalił to wyglądał jak by wylał, ale po 2 razie włączenia kolory się zmieniły. co mogło się stać? może czujnik od zamykania pokrywy ? w tym jest chyba magnetyczny ? Rozbierałem go całego dopinałem wszystkie kable i nic, nie działa wyświetlacz.
    Pomożecie :)?
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 14 Mar 2012 20:06
    91janek
    Poziom 20  

Witaj. Czy sprawdziłeś podłączenie taśmy z matrycy do płyty głównej? na gniazdo VGA idzie sygnał analogowy a na matrycę sygnał cyfrowy.

0
  • #3 14 Mar 2012 20:37
    Marciniak-91
    Poziom 2  

masz racje zupełnie o tym nie pomyślałem. Sam przewód wychodzący z matrycy sprawdzałem.

1
  • #4 23 Mar 2012 10:14
    Marciniak-91
    Poziom 2  

Dałem do serwisu i wyszło, że podczas rozbierania musiałem któryś z lutów od grafiki uszkodzić w płycie głównej.

0
  Szukaj w 5mln produktów