Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki to telefon na zdjęciu ?

binis 01 Sty 2005 18:38 1182 6
 • #2 01 Sty 2005 18:57
  W.Wojtek
  Specjalista od telefonów

  No i nie doszukasz się.
  To twór firmy "panascanic" lub coś koło tego.
  Schematu nie ma i nie będzie bo po co on komu.
  Za kilkadziesiąt PLn mona mieć nowy lub bezprzewodowego gigaseta z allegro
  WW

 • #3 01 Sty 2005 20:52
  oscar2000
  Poziom 33  

  telefon firmy General Electric model 2-...........nieczytelne ale sa to moim zdaniem bardzo dobre telefony i nie jest to rzadna wersja Panascanica sa one troche moze toporne z wygladu ale nie do zajechania serwisowki niedostaniesz fakt nigdzie dystybutorem na Polske jest firma UNITEC z Poznania www.unitec.com.pl jezeli ktos te telefony sprzedawal i niekiedy serwisowal to wie ze ten sprzet jest ok .....

  pozdrawiam

  oscar2000

 • #4 02 Sty 2005 09:21
  binis
  Poziom 22  

  Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Potwierdzam że ten tel. jest nie do zajechania. Jest to model No. 2-9375G. Szukam schematu nie dlatego że się popsuł lecz chce w niego delikatnie zaingerować. Zbudowałem "papuge" w oparciu o układ 1020 do domofonu. Krótkie komunikaty kiedy będe w chacie na jaki tel. dzwonić i to się sprawdza w życiu. Chcę sprzęgnąć domofon z telefonem. W momencie dzwonka domofonu tel. j/w wybierze moją komórke i rozmawiam z potencjalnym klientem. Calą logike wybierania nr. następnie wyłączenia przez DTMF lub gdybym zapomniał przez uklad czasowy mam zrobioną i to dziala. Nie moge dojść do ładu z połączeniem głosowym tel. i domofonu ( jest to CYFRAL) układy antylokalne itd. Będe wdzięczny za wszelkie sugestie.

 • #5 02 Sty 2005 12:39
  zodiak318
  Poziom 34  

  Jeśli chodzi o Cyfrala to może "najprostszym" sposobem były by "bebechy" z drugiego unifonu. Zamiast przełacznika linii przekażnik sterowany wywołaniem. Układ rozmówny "bebechów" podpięty do układu telefonu.

 • #6 02 Sty 2005 13:03
  binis
  Poziom 22  

  Z tymi "bebechami " dobry pomysł. Tel ma układ głośno mówiący więc podpinam wej. mikrofonu domofonu pod głośniczek tel i odwrotnie wyjście sł. domofonu pod mikrofon telefonu. Oczywiście po zrównoważeniu poprzez dzielniki poziomów sygnałów. "Bebechów" nie mam ale to jest tak prosty układ że można go zbudować w 1 godz. Serdeczne dzięki.

 • #7 24 Lut 2005 17:34
  binis
  Poziom 22  

  Odzywam się po przeszlo miesiącu lecz to z braku czasu i schodów jakie napotkalem przy jakby wydawalo się tak prostym polonczeniu (przpraszam za "l " ale coś z klawiaturą). Po kilku próbach doszedlem do wniosku iż domofon musi być galwanicznie oddzielony od telefonu. Wykorzystalem bebechy j/w ale poprzez 2 cewki na rdzeniu. Nadaje się do tego filtr przeciw zaklóceniowy przetwornicy od np. starej satki. Ja na dole jestem doskonale slyszalny natomiast w sluchawce mej komórki slyszalność jest bardzo mierna. Wykorzystalem więc na drodze w kierunku mej komórki male trafo z starego telefonu o rez. uzwojeń 2 x 30 om. Uzwojenie od srony bebechów napędzam ukladem TDA 2822 co mialo dać wzmocnienie przeniesione galwanicznie na uklad mikrofonowy tel. stacjonarnego i dalej do mej komórki. Tu jest problem. Jeżeli wzmocnienie wyreguluje na poziomie tej bardzo slabej slyszalności jest ok. natomiast gdy próbuje je podbić zaczynają się piski wzbudzenia itp. Rozdzielilem już antylokal w bebechach i to nic nie dalo. Zaczyna mi brakować pomyslów jak z tego wybrnąć. Bardzo proszę o jakąś rade. Domofon to Cyfral SMT.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME