Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LED Philips 32PFL5605 i problem z odbiorem cyfrowych kanałów SD.

14 Mar 2012 19:35 7481 5
  • Poziom 2  
    Telewizor jak w temacie. Wszystko było z nim dobrze dopóki w mojej kablówce nie włączono cyfrowych kanałów SD. Na wszystkich tych kanałach obraz mruga i pojawiają się w losowych miejscach kolorowe kwadraciki. Trwa to ułamek sekundy i powtarza się nieregularnie co kilkanaście sekund. Na kanałach analogowych obraz prawidłowy, bez żadnych szumów itp. Porada z infolinii Philips to aktualizacja oprogramowania co uczyniłem, jednak bez rezultatu. Kolejny krok to ponowna instalacja kanałów, jednak podczas instalacji miałem wybrać zamiast Polski Finlandię. Brak rezultatu. Zostałem poinformowany że wina w takim razie leży w jakości sygnału z kablówki i TV jest sprawny. Żeby się upewnić że to prawda, pożyczyłem TV LCD firmy LG model M1962D i podłączyłem pod tą samą antenę. Okazało się że obraz na wszystkich kanałach jest OK. Zadzwoniłem na infolinię Philips i zostałem poinformowany że ten drugi telewizor może podczas wyszukiwania kanałów mieć mniejszy "skok" przez co dokładniej wyszukuje i dostraja kanały. Poinformowałem Pana z infolinii że w moim TV też jest opcja zmniejszenia kroku wyszukiwania z 8MHz na 1Mhz, ale otrzymałem odpowiedz że nic to nie da i wina leży w nowej technologii nadawania cyfrowego, która dopiero została uruchomiona i jest niedopracowana. Dostałem numer do serwisu, jednak konsultant poinformował mnie że moja reklamacja raczej nie zostanie uznana. I teraz moje pytanie: czy ktoś wie jak to jest z tym sygnałem cyfrowym? Jak to możliwe że jeden odbiornik na tym samym sygnale pracuje prawidłowo a inny nie? Czy jest sens oddawać TV do serwisu? Dodam że siła sygnału jaką pokazuje Philips wynosi 90%. Jakość jakieś 70% ale nie pamiętam dokładnie. Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam.
  • Spec od monitorów
    Philips 32 PFL 5605 H/12. Firmware dobre, dopracowane dla tego modelu 075.13.43.
    Dlaczego tak jest w Ph, lepiej w LG lub Samsungach.
    Tego nikt nie wie oprócz speców od Ph.

każde następne (zaczynająć od 000.140.27.0, potem 000.140.034.000) "poprawione" przez inzynierów Ph to było coraz gorsze ,zwłaszcza dla krajów z UE gdzie jest system nadawania MPEG4
    wraz z kontentami SD

Powrót do starej wer. firmware
    -* przy wyjętej antenie i kablu sieciowym
    -flash (z 2Mb firmware zapisane jako “autorun.upg” )
    -flash w USB, trzymająć Ok na pilocie włóż kabel do gniazdka
    -powinno sie pojawić Menu upgrade, dalej wg.instrukcji na ekranie

Cytat:
    To recover a TV which had a downgrade without empty channel map, follow next steps:
    1. TV is "off" via mains switch.
    2. Press the "arrow down" or OK key on the RC continuously.
    3. While pressing "arrow down", switch the TV "on" via the mains switch.
    4. You can release "arrow down" when you see the upgrade menu appearing.
    5. Now upgrade the TV again to the latest SW version.

Cytat:
    Philips does NOT advise to downgrade, that is why Philips does not provide older SW versions.
    Better wait for a NEW SW version, which is published on regular basis!

If you insist however, it is only save to downgrade from e.g. 140.27 to 140.25 or 140.23 (same SW branch).
    Do NOT downgrade from e.g. version 140.xx to 75.xx. This can result in a undefined TV behaviour requiring a Service intervention!
    So, be aware that downgrading the TV is at your own risk!

Cytat:
    Instructions for downgrade to a lower SW version:

* Switch the TV "off": unplug mainscord or use TV's mains switch.
    * Unzip file and copy "autorun.upg" in the root of an USB stick, and plug it into TV.
    * Press the OK (or ARROW DOWN) button on the remote, keep it pressed, and cold-start the TV (with USB stick plugged in).
    * You will now enter the software upgrade/downgrade menu.
    * Choose the correct autorun.upg and start the software update/downgrade.

Poszukaj na polskiej stronie hdforum,
    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/54929-co-uwazacie-o-philips-32pfl5605.html
    Także polecam http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tv...928-philips-2010-5605-7605-led-tv-series.html

p.s

Znasz język i masz czas poczytaj na ponad 16x-str. dyskusji o problemach z firmware Ph w modelach 2010r i pózniej
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:18494

Pouczające!
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam telewizor philips 32 phl 5605h/12 z MPEG4 ale nie mogę włączyć kanałów cyfrowych. Telewizor kupiłem w październiku 2011r. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł jak mam wyszukać te cyfrowe kanały. Mam opcję szukaj kanałów cyfrowych i podaj częstotliwość ale tak nic nie wyszukuje nie wiem może złą częstotliwość podaję. Jeszcze raz proszę bardzo o pomoc
  • Poziom 37  
    Czytał kolega jarek0500 regulamin i zasady działów jest tam napisane że nie wolno podwieszać się pod podobne tematy to tak na początek. Jak nie wyszukuje kanałów to trzeba sprawdzić antenę, jaką kolega podłącza antenę do tego tv bo o tym nie ma nic.
  • Poziom 2  
    A to przepraszam. Problem rozwiązałem podczas automatycznego wyszukiwania kanałów była opcja "kraj w którym zainstalowano TV" Wybrałem
    Finlandia zamiast Polska gdyż znalazłem taką wskazówkę na necie i jest 8 kanałów cyfrowych:) Może się komuś ta informacja przyda.
  • Poziom 12  
    Witam, u mnie problem rozwiązany. Byli fachowcy od kablówki i rzeczywiście stwierdzili że jest problem ze stabilnością sygnału. Prosili o cierpliwość bo są na etapie uruchamiania sygnału cyfrowego. Po dwóch tygodniach oczekiwania wreszcie jest dobrze. Sygnał stabilny obraz również.

Moderowany przez Pablo1964:

Regulamin p. 3.1.2. Blokuję oba konta do wyjaśnienia. Proszę o kontakt z Administratorem Forum.