Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C#]Windows Forms: wewnętrzny obszar roboczy dla okienek

armant 14 Mar 2012 19:55 1198 2
  • #1 14 Mar 2012 19:55
    armant
    Poziom 8  

Chciałbym stworzyć aplikację w C# posiadającą własny obszar roboczy znajdujący się na głównej formie. Otwierane okienka podrzędne względem głównego operowałyby tylko w obrębie tego obszaru roboczego (przesuwanie, zmiana rozmiarów, minimalizowanie, maksymalizowanie itp.).
    Nie wiem czy wystarczająco jasno to opisałem. Chodzi mi o coś na kształt Excel'a, gdzie główna aplikacja ma przestrzeń, w której operujemy arkuszami kalkulacyjnymi (oknami), mogąc je przesuwać, minimalizować i maksymalizować ale tylko w obrębie tej wewnętrznej przestrzeni.
    [C#]Windows Forms: wewnętrzny obszar roboczy dla okienek

@edit:
    Zapomniałem dodać najważniejszego - oczywiście nie wiem jak taki obszar zrobić i dlatego proszę o poradę ;)

0 2
  • Pomocny post
    #2 14 Mar 2012 20:30
    marcinj12
    Poziom 40  

To, czego szukasz, to obsługa okien typu MDI. Wygooglaj jakiś opisujący te zagadnienia kurs który Ci pasuje, bo temat oprócz samego tworzenia okien obejmuje też np. różne sposoby zarządzanie oknami wewnątrz okna głównego, łączenie menu z menu głównym itp.
    Generalnie obsługa tego jest raczej prosta, formie głównej ustawiasz właściwość IsMDIContainer na true, a formy dzieci tworzysz normalnie, przypisując jedynie do MDIParent formę-rodzica.

0
  • #3 14 Mar 2012 20:41
    armant
    Poziom 8  

Właśnie o to mi chodziło - bardzo dziękuję za pomoc.

Temat zamknięty.

0