Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świetlówka nie startuje / jak podłączyć moduł awaryjny

14 Mar 2012 20:28 10766 5
  • Poziom 11  
    Witam, dziś przyszła do mnie paczka z nowymi oprawami oświetleniowymi CO1 236 EVG AW 88180000. Na początku myślałem, że z ich podłączeniem nie będę miał żadnych problemów, jednak po podłączeniu wszystkiego do sieci świetlówka dwa razy mrugnęła, a później już w ogóle nie reagowała. Świetlówka jest w 100% sprawna. Na sprawdzenie opraw mam siedem dni licząc od wczoraj. Dodam, że oprawy do świetlówek podłączam pierwszy raz. Druga sprawa to jak podłączyć moduł awaryjny ES-AW-4-2-2A w tych oprawach tak, aby po zaniku prądu załączał świetlówki, ale tylko wtedy gdy włączę lampy na włączniku.

Świetlówka nie startuje / jak podłączyć moduł awaryjny Świetlówka nie startuje / jak podłączyć moduł awaryjny
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Wiem że zabrzmi to jak laicyzm, ale czy podłączając te układy Philipsa zachowałeś kolejność, PE, N, L ?
    Czasem działa też PE, L, N, wiem że brzmi to śmiesznie, ale niestety miałem z tymi układami już tyle problemów, że znam to na pamięć, na co dzień mam pod opieką (czasem kilka do wymiany) kilka tysięcy tych układów.

Co do awaryjnej to rozumiem że problem ten sam ?
    A według projektu oprawy typu jasnego czy ciemnego ?
    U mnie występował przełącznik pomiędzy trybami, i z tego powodu były problemy, ostatecznie nie pamiętam jak rozwiązane, bo było to 5 lat temu, ale jutro będę w pracy to sprawdzę, a oprawy mam SITECO, więc nie wiem czyjej produkcji będą układy awaryjne.

Po odpowiedzi kolegi Magister...:
    Oczywiście pominąłem jakże ważną kwestię jednej czy dwóch świetlówek, ale wydawało się to oczywiste, dla Mnie ..., jednak racją jest że nie dla każdego ...
    Za co przepraszam.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wkładasz jedną świetlówkę do oprawy czy dwie bo napisałeś ''świetlówka'' = 1sztuka?
    Po dociskaj w całej lampie wszystkie przewody może jeden gdzieś nie styka. Tylko dokładnie!
    Co do modułu awaryjnego. Wszystkich regulacji dokonujesz zworą między stykami ''gnd rm srv aut'' Opis poszczególnych konfiguracji powinien być w instrukcji.
    Obawiam się że żeby całość działała według Twojego pomysłu potrzebne będzie doprowadzenie kolejnych żył do puszki gdzie znajduje się wyłącznik. Musiał byś wtedy użyć włącznika podwójnego schodowego.
  • Poziom 11  
    Ad. 1 oprawy są na dwie świetlówki, a wkładałem tylko jedną.
    Ad. 2 Instrukcji nie posiadam.
    Ad. 3 Kolejność L1 N PE zachowałem.
    Ad. 4 Do układu awaryjnego nie podłączałem zasilania.
    Ad. 5 Według projektu oprawy typu jasnego czy ciemnego? -nie wiem o co z tym chodzi.
  • Poziom 35  
    Może akumulatory modułów awaryjnych nie są naładowane, wtedy oprawy nie powinny działać. Podłącz oprawy pod napięcie na 24 godz. Czy kontrolka świeci ?
  • Poziom 11  
    Problem został rozwiązany.
    Wystarczyło podłączyć do sieci moduł zasilania awaryjnego i włożyć drugą świetlówkę.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.