Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz operacyjny na elementach dyskretnych

K-Elmer 14 Mar 2012 21:12 1462 2
  • #1 14 Mar 2012 21:12
    K-Elmer
    Poziom 10  

Witam.
    Szukam tak jak w temacie - schematu wraz ze wzorem płytki PCB jakiegoś dobrego wzmacniacza operacyjnego na elementach dyskretnych.
    Co prawda w Internecie znalazłem kilka schematów takowych, jednak nie posiadały one wzorów płytek PCB :(
    Ja sam nie mam w ogóle możliwości wykonania wzorów tych płytek, a nie chce montować tych układzików "na pająka" albo na płytce uniwersalnej.
    Prosiłbym szanownych Forumowiczów o pomoc :)

Pozdrawiam :)

0 2
  • Arrow Multisolution Day
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 15 Mar 2012 10:35
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Cytat:
    Szukam tak jak w temacie - schematu wraz ze wzorem płytki PCB jakiegoś dobrego wzmacniacza operacyjnego na elementach dyskretnych.

A jaki to jest dobry (szybki, precyzyjny, niskoszumny, low power, o niskich prądach wejściowych?) Co chcesz na nim zrobić? To ma być kopia "equivalent schematic" jakiegoś scalaka, czy po prostu wzmacniacz operacyjny z elementów dyskretnych.

Zauważ że "equivalent schematic" to nie jest dokładny schemat układu, elementy scalone różnią się znacznie od dyskretnych więc kopiując taki schemat nie osiągniesz takich samych parametrów. (np w scalakach są bardzo kiepskie rezystory, gorsze od najgorszego rezystora dyskretnego, ale łatwo wykonać elementy o takich samych parametrach, o co w układach dyskretnych trudno )
    Może warto poszukać schematów z dawnych czasów gdy budowano WO z elementów dyskretnych (np philbrickarchive). Albo użyć scalonych par różnicowych.

Cytat:
    Ja sam nie mam w ogóle możliwości wykonania wzorów tych płytek

Biedactwo, z jakiego powodu? Na papierze nie możesz narysować?

0