Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitshubishi Carisma 1,9 TD, odpalanie na zimnym silniku

pszczoladaniel 14 Mar 2012 21:30 3083 10
    pszczoladaniel
    Level 9  
    Witam wszystkich.

Od niedługiego czasu jestem właścicielem Carismy 1,9TD z 1997r. Wszystko było ok do momentu kiedy skończyły się mrozy i zacząłem mieć problem z odpaleniem zimnego silnika. Jak już odpali po długim męczeniu rozrusznika to dymi przez chwilę, po czy wszystko jest ok. Jak jest ciepły pali bez problemu. Pierwsze co sprawdziłem to napięcie na świecach podawane ze sterownika i wynosiło po 11V na każdej ze świec. Domyślam się że sterownik jest w porządku. Następnie zauważyłem że mam urwany króciec od przewodu nadmiarowego na pierwszym wtrysku. Udało mi się go naprawić ale problem pozostał. Następnie sprawdziłem rezystancje na świecach i wynosiła ona odpowiednio 0,76 Ohma na pierwszej i trzeciej oraz 0,82 Ohma na drugiej i czwartej. Bardzo proszę o pomoc czy świece są do wymiany czy może jest to coś innego. Chciałem dodać że zamówiłem już 4 nowe świece włoskiej firmy Sidat. Nie znam tej firmy więc także prosiłbym o opinie.
    pszczoladaniel
    Level 9  
    Jeśli by się zapowietrzał, to byłyby problemy pewnie i na ciepłym silniku, a problem z odpalaniem jest tylko na zimnym. Zaznaczam że urwany króciec jest naprawiony, więc nie wiem gdzie mógłby się zapowietrzać.
    _jarciu_11
    Level 13  
    Dobrze cię zrozumiałem renault palił w mrozy od kopa a teraz nie chce???
    pszczoladaniel
    Level 9  
    Dokładnie tak. Było -20 stopni a samochód palił po jednym podgrzaniu świec, a teraz lipa. Trzeba kręcić z jakąś minutę żeby załapał i do tego dusząca chmura z wydechu. Potem już chodzi ok. Nawet po tym jak pochodzi z 2 minuty i go zgaszę to pali na dotyk.
    _jarciu_11
    Level 13  
    Jak świece w porządku to sprawdz kąt wtrysku ale wtedy w mrozy by nie palił.
    t0mal
    Level 14  
    A jak z temperaturą silnika? Jest ogrzewanie? Płynu nie ubywa?
    pszczoladaniel
    Level 9  
    Silnik nagrzewa się normalnie do temperatury optymalnej (wskazówka na środku) i ogrzewanie też działa bez zarzutu
    pszczoladaniel
    Level 9  
    Jak go kręcę na rozruszniku to leci biały dymek.
    pszczoladaniel
    Level 9  
    Jestem już po wymianie świec. Zajęło mi to 1,5 godz. i autko pali jak trzeba. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Chciałem jeszcze dodać, że zamiast zamawianych świec Sidat otrzymałem świece niemieckiej firmy Monark. Przy wymianie okazało się, że pierwsza świeca nigdy nie była wymieniana, ponieważ był to oryginał i wyglądała na wiekową a pozostałe trzy sztuki były firmy Beru.