Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laminator ze starej drukarki laserowej, sterowanie fazowe + silnik krokowy

stachu_15 14 Mar 2012 22:23 2477 0
    stachu_15
    Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Mam pewien problem, dylemat. Chcę zrobić laminator ze starej drukarki laserowej. Chcę do tego użyć wałka grzejnego. W nim jest halogen 500 W. Chcę sterować jego mocą poprzez sterowanie fazowe. Dodatkowo mam zamiar wykorzystać ten sam mikrokontroler AVR (atmega8) do sterowania silnikiem krokowym przez ULN2803 żeby kręcić wałkiem. Moje pytanie brzmi czy przy tak stosunkowo częstym przerwaniu od przejścia przez zero jakie będzie pochodzić z układu PC814A silnik krokowy będzie pracował płynnie? Przedstawiam schemat aby przybliżyć zarys mojej konstrukcji. Większość już mam zrobione, pozostała tylko płytka i ten skromny kawałek kodu do napisania. Czy ktoś z Was robił już coś podobnego, chętnie zapoznam się z waszymi konstrukcjami.

I drugie pytanie przy okazji, czysto teoretyczne... czy poniższy schemat jest poprawny? Mianowicie chodzi mi o zasilacz beztransformatorowy i sterowanie triakiem, wiem, że MOCxxxx jest tu pewnie zbędny ale zapewni detekcję zera... Proszę o odpowiedź czy układ ma szanse działać? Bez wnikania w szczegóły pracy części z NE555

Z góry dzięki za odpowiedź
    stachu_15