Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 zamki nie chcą się zamknąć

15 Mar 2012 11:29 2437 8
  • Poziom 8  
    Witam, problem wygląda następująco: nie chce mi się zamknąć samochód, dusze na pilota i nic. Dodatkowo ostatnio zaczął mi się sam z siebie otwierać bagażnik w drodze lub przed wyjechaniem. Ma ktoś jakiś pomysł ? co to może być? co posprawdzać? lub do kogo dobrego zgłosić się w okolicach Śremu?

samochód to:
    Citroen C5, 2002r, 2.0hdi, wersja break, 110KM.
  • Poziom 11  
    Po pierwsze bateria w pilocie:) po drugie czy dochodzi sygnał do siłowników w drzwiach.
  • Poziom 8  
    baterie sprawne, przy otwieraniu (juz otwartych drzwi) zamki stukają, przy zamknięciu tylko migną światła i milczy.
  • Poziom 39  
    Sprawdź wiązkę w przejściówce klapy bagażnika. Potem sprawdź stycznik otwierania bagażnika (w klamce bagażnika).
  • Poziom 8  
    jeszcze jedno, wybebeszyłem bsi, na wtyczce od centralnego (po lewej najdalej od przodu bsi) jest dużo niebiesko zielonego nalotu i przygnite styki są. Zapsikałem to delikatnie wd40 ale bez rezultatu... od czego może być ten nalot ? (i czy to jest na 100% wtyczka od centralnego)
  • Poziom 39  
    Nalot może być od wody przeciekającej przez np. źle wklejoną szybę. Myślę, że znalazłeś źródło swoich kłopotów. Sprawdź pozostałe wiązki i postaraj się zidentyfikować źródło przecieków. BSI prawdopodobnie do wymiany...
  • Poziom 8  
    tak była pęknięta szyba przez miesiąc, i została wymieniona. Dziwny jest kolor tego osadu. Czy to oznacza że w bsi coś się spaliło ? czy styki źle przewodzą ?
  • Poziom 39  
    Zielony kolor osadu spowodowany jest przez związki miedzi, powstałe wskutek korozji elektrochemicznej. W skrócie jest to "rdza miedzi". Pokryte nalotem styki mogą nie przewodzić a sam nalot może wywoływać zwarcia na płytce BSI. Do tego korozja mogła rozpuścić delikatne ścieżki na płytce elektronicznej BSI i bezpowrotnie je uszkodzić.
    Stan BSI można ocenić dopiero po rozebraniu i oczyszczeniu specjalnym preparatem rozpuszczającym te naloty. To samo trzeba zrobić z kostkami.
  • Poziom 8  
    Dzięki za wyjaśnienie, podejdę do tematu i postaram się wskrzesić najpierw to BSI. Rozłożę po raz kolejny i przerobie wtyczki (zrobie nowe), wytnę starą i polutuje co trzeba, z tego co widziałem to ścieżki są całe i zdrowe. Jedyne co to 3 druciki które wchodzą we wtyczkę są praktycznie luźne ponieważ przy podstawie przegniły, nie wiem tylko czy do zera czy nie. Jeżeli nie to postaram się je podlutować. Jeżeli tak to zrobie obejście kabelkami bezpośrednio z płytki do kabelków na wtyczne za pomocą konektorów itp. Coś zmajstruje i napisze o rezultacie czy ruszy czy nie ;]