Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Discolitez 8x120W + stroboskop

war40k 15 Mar 2012 13:05 1976 2
  • Witam! Chciałem zaprezentować swój discolitez. Projekt wykonałem jeszcze w 1 gimnazjum. Była to pierwsza konstrukcja w której robiłem płytkę (markerem). Tylko raz miałem z nim problem, ponieważ oderwał się przewód i przejechał po tranzystorze(do wymiany). Zastosowałem tranzystory o prądzie 0.6A co daje 138W oczywiście dla bezpieczeństwa mowie ze max 120W:). Schematu nie będę zamieszczać, bo tego pełno. Jest to bufor tranzystorowy z zabezpieczeniem optoizolacji. Sterownik posiada przełącznik, który wyłącza 8 kanał i kieruje sygnał do stroboskopu. Przewodu jest około 15m ale daje rade. Stroboskop tez był omawiany na elektrodzie. Już nie pamiętam kto go zaprojektował, ale dziękuje ;). Całość jest zamknięta w oprawie halogenowej(takie jak do podjazdów). Złącza do przyłączenia świateł to końcówki głośnikowe a wyjście do stroboskopu chinch. Kabel zasilający przymocowany na stałe. A teraz oświetlenie. Dostałem uszkodzony kolorofon wycieknąłem wszystko i wyprowadziłem przewody. Żarówki niestety na 12V kupiłem podobne na 230V. Dostałem tez waz od kolegi z urwanym sterownikiem (2 kanałowy). Co do kosztów było dawno, ale ile pamiętam sterownik i stroboskop wyszły po 60zł. Żarnik i transformator pochodził ze stroboskopu jabela(kit). Niżej foto i film. Czekam na komentarze.

Discolitez 8x120W + stroboskop Discolitez 8x120W + stroboskop Discolitez 8x120W + stroboskop

Film: http://www.youtube.com/watch?v=AdHB4zgleXA

Fajne! Ranking DIY
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
    O autorze
    war40k
    Poziom 15  
    war40k napisał 307 postów o ocenie 19, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Gł. Jest z nami od 2009 roku.
  • HelukabelHelukabel
    krzysztof212
    Poziom 18  
    Witam serdecznie.
    Na początek mam pytanie czy nie boisz sie tego używać????
    Płytkę można było staranniej wykonać, poukładać elementy na niej.
    A co do tych gniazd na wyjściu to nie zdziw się, jak któregoś dnia to wszystko pójdzie z dymem - zastosuj lepsze gniazda niż te !!
    war40k
    Poziom 15  
    Nie nie. Był to mój pierwszy projekt. Nie opłaca mi się w niego pakować. Chce zbudować wersje 32 (28lamp i 4 stroboskopy) na usb i wtedy można się postarać. Siedem kanałów to stanowczo za mało jak na moje wymagania. Za jakiś czas pewnie wystawie nowa wersje. I w sumie mam pytania. Jakie polecacie połączenia? (zwykle wtyczki odpadają za dużo miejsca. Czy są przewody komputerowe które maja więcej niż 16A wytrzymałości? Po pół ampera na kanał to za mało a nie chce ciągnąć dwóch zasilań.