Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

c20ne - regulacja, dobranie miksera

Arnin 15 Mar 2012 14:52 2219 8
    Arnin
    Level 9  
    Witam, niechcąc kontynuować mojego starego tematu, który dotyczył gaśnięcia na gazie (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2196440.html) postanowiłem założyć nowy.

Otóż moim problemem było to, że nie mogłem uzyskać oscylacji sondy na wysokich obrotach (sonda wskazywała 0V), a na wolnych mieszanka była za bogata (sonda 0,8V - bypass wkręcony całkowicie).

Udało mi się załatwić całą dźwigienkę komory II stopnia z identycznego parownika BRC Tecno(tyle że 70kw a nie 100) - była ona jedynym podejrzanym.

Pomogło - otóż udaje mi się wreszcie ustawić oscylację przy obciążeniu (przy nie przytkanym dolocie).
    Zamieszczam screeny z aktualnych:

Jak widać nadal na biegu jałowym jest bogato (obejście zakręcone). Mam zatem pytanie, czy zmiana miksera z 32 na 34 mm jest w tym wypadku sensowna? Z tego co wcześniej wyczytałem, to większy mikser słabiej wysysa gaz na wolnych obrotach (co u mnie właśnie usiłuje uzyskać), ale odmula go na wyższych (mniejsza zwężka=więcej mieszanki).

Proszę o sugestie.
    Arnin
    Level 9  
    Nikt nie pomoże ? Chyba będę musiał kupić i spróbować w ciemno...

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Zaryzykowałem i kupiłem 34mm, zresztą taki mi dobrali wg katalogu w sklepie Rybacki w Bydgoszczy.

tu ścianka ścięta

a tu zaokrąglona

Mam teraz mały dylemat - mianowicie w którą stronę go zamontować?
    waluś
    Level 14  
    Tak jak na pierwszym zdjęciu w stronę przepływomierza
    Arnin
    Level 9  
    Dziękuje bardzo za odpowiedź. Cóż napiszę po montażu, czy coś polepszył ten mikser.

Pozdrawiam.
    Arnin
    Level 9  
    Jeżdżę na starym mikserze (32mm). Montaż 34mm tylko pogorszył sprawę - występowała bardzo duża rozbieżność w otwarciu attuatora na biegu jałowym względem wysokich obrotów. Nie dało się tego sensownie wyregulować. Teraz, też nie jest idealnie (jałowy 80, 2-5k rpm 140 kroków), ale da się jeździć.

Tak czy inaczej, problem dalej pozostał nierozwiązany.
    adikow
    Level 14  
    mam tez Bingo i BRC , podobny problem, nie wiem czy nie jest to wina reduktora, nie da się wyregulować, a jak był nowy to śmigał teraz wymieniłem membrany ale nie pomogło za dużo
    paol2
    Level 12  
    Witam, też mam C20NE i jak by ktoś potrzebował to daje swoje ustawienia LPG do bingo S4 w pliku bbs można go ładować za pomocą programu z kompa.
    gondoljerzy
    Level 23  
    Ciekawe czy kolega Arnin rozwiązał w końcu swój problem? Ja bym w takim przypadku zaproponował sprawdzenie wyjściowego ciśnienia parownika. Sytuacja gdy mieszanka jest za bogata na wolnych obrotach, pomimo zakręcenia obejścia, wskazuje na ustawienie zbyt wysokiego ciśnienia. W teorii to ciśnienie powinno być bliskie zeru, przynajmniej na początku regulacji. Można to wyregulować metodą "na bąbelki". Czyli: zakręcone obejście wolnych obrotów, wąż gazowy zanurzony w wodzie tuż pod powierzchnią i regulujemy parownik na minimalną ilość bąbelków gazu lecących z węża. Gdyby po takiej regulacji nadal było za bogato na wolnych obrotach to można to ciśnienie jeszcze obniżyć.