Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

c20ne - regulacja, dobranie miksera

Arnin 15 Mar 2012 14:52 2219 8
 • #1
  Arnin
  Level 9  
  Witam, niechcąc kontynuować mojego starego tematu, który dotyczył gaśnięcia na gazie (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2196440.html) postanowiłem założyć nowy.

  Otóż moim problemem było to, że nie mogłem uzyskać oscylacji sondy na wysokich obrotach (sonda wskazywała 0V), a na wolnych mieszanka była za bogata (sonda 0,8V - bypass wkręcony całkowicie).

  Udało mi się załatwić całą dźwigienkę komory II stopnia z identycznego parownika BRC Tecno(tyle że 70kw a nie 100) - była ona jedynym podejrzanym.  Pomogło - otóż udaje mi się wreszcie ustawić oscylację przy obciążeniu (przy nie przytkanym dolocie).
  Zamieszczam screeny z aktualnych:

  c20ne - regulacja, dobranie miksera
  c20ne - regulacja, dobranie miksera
  c20ne - regulacja, dobranie miksera

  Jak widać nadal na biegu jałowym jest bogato (obejście zakręcone). Mam zatem pytanie, czy zmiana miksera z 32 na 34 mm jest w tym wypadku sensowna? Z tego co wcześniej wyczytałem, to większy mikser słabiej wysysa gaz na wolnych obrotach (co u mnie właśnie usiłuje uzyskać), ale odmula go na wyższych (mniejsza zwężka=więcej mieszanki).

  Proszę o sugestie.
 • #2
  Arnin
  Level 9  
  Nikt nie pomoże ? Chyba będę musiał kupić i spróbować w ciemno...

  Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

  Zaryzykowałem i kupiłem 34mm, zresztą taki mi dobrali wg katalogu w sklepie Rybacki w Bydgoszczy.

  c20ne - regulacja, dobranie miksera
  tu ścianka ścięta

  c20ne - regulacja, dobranie miksera
  a tu zaokrąglona

  Mam teraz mały dylemat - mianowicie w którą stronę go zamontować?
 • #3
  waluś
  Level 14  
  Tak jak na pierwszym zdjęciu w stronę przepływomierza
 • #4
  Arnin
  Level 9  
  Dziękuje bardzo za odpowiedź. Cóż napiszę po montażu, czy coś polepszył ten mikser.

  Pozdrawiam.
 • #6
  Arnin
  Level 9  
  Jeżdżę na starym mikserze (32mm). Montaż 34mm tylko pogorszył sprawę - występowała bardzo duża rozbieżność w otwarciu attuatora na biegu jałowym względem wysokich obrotów. Nie dało się tego sensownie wyregulować. Teraz, też nie jest idealnie (jałowy 80, 2-5k rpm 140 kroków), ale da się jeździć.

  Tak czy inaczej, problem dalej pozostał nierozwiązany.
 • #7
  adikow
  Level 14  
  mam tez Bingo i BRC , podobny problem, nie wiem czy nie jest to wina reduktora, nie da się wyregulować, a jak był nowy to śmigał teraz wymieniłem membrany ale nie pomogło za dużo
 • #8
  paol2
  Level 12  
  Witam, też mam C20NE i jak by ktoś potrzebował to daje swoje ustawienia LPG do bingo S4 w pliku bbs można go ładować za pomocą programu z kompa.
 • #9
  gondoljerzy
  Level 23  
  Ciekawe czy kolega Arnin rozwiązał w końcu swój problem? Ja bym w takim przypadku zaproponował sprawdzenie wyjściowego ciśnienia parownika. Sytuacja gdy mieszanka jest za bogata na wolnych obrotach, pomimo zakręcenia obejścia, wskazuje na ustawienie zbyt wysokiego ciśnienia. W teorii to ciśnienie powinno być bliskie zeru, przynajmniej na początku regulacji. Można to wyregulować metodą "na bąbelki". Czyli: zakręcone obejście wolnych obrotów, wąż gazowy zanurzony w wodzie tuż pod powierzchnią i regulujemy parownik na minimalną ilość bąbelków gazu lecących z węża. Gdyby po takiej regulacji nadal było za bogato na wolnych obrotach to można to ciśnienie jeszcze obniżyć.