Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-MR3420 konfiguracja i rozdzielenie Internetu na lan i wi-fi

15 Mar 2012 15:39 5905 13
  • Poziom 8  
    Witam.
    Posiadam router TL-MR3420. Chce go użyć do rozdzielenia Internetu na LAN (moj komp) i wi fi inne urządzenia w domu.
    Internet ciągne od kolegi drogą radiową. On to rozdziela jakimś AP.
    W tej chwili łączę sie z jego siecią + internet przez PPPOE.

Pytanie czy ten router jest w stanie to rozdzielić tak jak ja chce a jeśli nie to jaki jest w stanie to zrobic, jakie musi mieć wymagane warunki techniczne.

Jeśli on to pociągnie. Jak go skonfigurować.

Z góry dzięki
    Pozdrawiam
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 1  
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 8  
    tak dokładnie.
  • Poziom 8  
    Nie ma innych sposobów? Na pierwszy rzut oka jest to chyba ponad moją wiedzę i umiejętności :(
    A jeśli nie to mnie dotyczy ??
    Wireless Bridge Client via WDS + AP
    czy
    Wireless Bridge Client via Client z repeater
  • Poziom 8  
    Panowie, Panie może macie inne propozycje?
  • Poziom 43  
    Potrzebny ci jest tryb wifi APC lub WISP w OFW chyba nie ma żadnego z nich - WDS możesz użyć jeśli kolega również rozsyła sygnał systemem WDS.
    Można spróbować Wireles Bridge Client.
    ale nie jestem pewny czy to będzie działać bo nie konfigurowałem nigdy OFW.

Na 100% Gargoyle ma APC i WISP więc po zmianie FW na pewno się da to tak ustawić jak chcesz.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Niekoniecznie musisz używać droższych i ... trudnych w konfiguracji urządzeń. Do Twoich potrzeb może być urządzenie firmy 8level wrt-150. I dostęp bezprzewodowy i prosta konfiguracja komu i ile sieci przydzielić(Qos). I cena około 70 zł.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Soft wgrany ale jest problem z konfiguracją.
    router odbiera i rozdziela sygnał wi fi na kabel i wi fi ale jest brak połączenia z internetem.. A raczej jest możliwe połączenie z netem logując się przez stronę główną podając login i hasło ale ogranicza mnie czasowo do 10 minut.
    Potrzebuje gdzieś zapodać ten login i hasło tak jak wcześniej podawałem je tworząc połączenie pppoe.
    Zrzut teraźniejszych moich ustawień.

Dodano po 3 [minuty]:

obrazek
    TL-MR3420 konfiguracja i rozdzielenie Internetu na lan i wi-fi
  • Poziom 43  
    Trochę tego nie rozumiem - jak mogłeś się autoryzować poprzez PPPoE - jedynie jak kolega ma odpalony serwer PPPoE.

Chcesz odebrać przez wifi sygnał od kolego przez MR i jednocześnie rozdzielić tym samym radiem (MR) na własną siec??

Najpierw wypróbuj trybu WISP lub APC z wifi tylko na kabel LAN. Tryb Klient+AP może być nie do przetrawienia i problematyczny przez ten sprzęt.
  • Poziom 8  
    Obecnie cały czas lacze się przez pppoe. jak tego nie zrobie tylko nawiąże samo połączenie sieciowe i odpale przegladarke wyskakuje i strona na ktorej podaje login i hasło iprze 10 minut jest połączenie. później pada.
    I w ten sposób działa to też przez router czy to przez kabel czy to przez wi fi np w telefonie.
    Problem w tym żeby nawiązać to połączenie na stałe..
  • Poziom 43  
    A czyli to nie jest PPPoE tylko jakaś autoryzacja przez html - najlepiej pokaż screena z tej autoryzacji.