Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik Bester- podwyższone niapięcie na wyjściu.

15 Mar 2012 15:46 5237 5
  • Poziom 11  
    Witam, dostałem od sąsiada prostownik(Bester). Jednak po podłączeniu do sieci. szły iskry na pół metra z mostka prostowniczego. Więc załatwiłem sobie diody prostownicze dosyć tanio bo za 100 zł(http://igbt-power.com/towar-15441-d56u45c.html) na giełdzie. Dowiedziałem się, że mają 60A a jako, że wyglądają porządnie postanowiłem je założyć.

Niby wszystko ok bo mostek działa, lecz prostownik daje napięcie 19V przy najniższych nastawach a 30 przy największych bez obciążenia.

Wcześniej mostek był takie duży(nie wiem co to za mostek bo nic na nim nie pisze a pierwszy raz takie coś na oczy widzę).

Chciałbym uzyskać z tego transformatora napięcie ~14V nadające się do ładowania akumulatorów.)

Transformator to Bester TC-31471-381(tyle na nim pisze na tabliczce)
    Oto zdjęcia starego mostka
    Prostownik Bester- podwyższone niapięcie na wyjściu. Prostownik Bester- podwyższone niapięcie na wyjściu.

I prostownika(po założeniu nowego mostka)
    Prostownik Bester- podwyższone niapięcie na wyjściu. Prostownik Bester- podwyższone niapięcie na wyjściu. Prostownik Bester- podwyższone niapięcie na wyjściu. Prostownik Bester- podwyższone niapięcie na wyjściu. Prostownik Bester- podwyższone niapięcie na wyjściu.

Szukałem o tym transformatorze na forum i na internecie i nic takiego nie mogę znaleźć. Znalazłem jedynie notę użytkową do podobnego transformatora ale nic z technicznnych informacji.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=264903

Sam posiadam taki prostownik z dokumentacji tylko też inny transformator, ale ktoś go już przerabiał.

Pozdrawiam Daniel, Proszę o pomoc.

Proszę zapoznać się z ogłoszeniami w dziale i dodać zdjęcie wg instrukcji!
    [Akrzy]
  • Poziom 33  
    A nie jest to może czasami prostownik akumulatorów 24V? Nastawy napięć by się dla niego zgadzały.
  • Poziom 11  
    Nic o tym prostowniku nie wiem. A w internecie nie ma nic na jego temat. Od kilku godzin szukam i niestety nic. Staroć ale takie są najlepsze i trzeba coś zrobić aby go naprawić.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Na ostatnim zdjęciu widać przyczynę, odczep na 18 V. Przełóż niebieski przewód w kostce o jedną zworkę w prawo, odczep 12V.Podejrzewam że masz brak przełącznika napięć 6 12 18 24 V.
  • Pomocny post
    Admin DIY, Automatyka
    Kolego, jeśli potrafisz podłączyć mostek prostowniczy to zapewne potrafisz też obsłużyć multimetr i zmierzyć napięcia wychodzące z trafa.

Ten stary mostek to mostek selenowy /poczytaj sobie/.

Ten twój nowy mostek jak na mój gust jest o 10x za duży - choć poza ekonomią to nie przeszkadza w niczym.

Przede wszystkim pomiary...

P.S. To urządzenie ma jakiś przedni panel ?? daj fotkę
  • Poziom 11  
    Witam, dziękuje za pomoc. Nie przczytałem ostatniego postu. Prostownik słożony i działa poprawnie(troche zawyżone napięcie ma ~14.5V(przy najmniejszym prądzie), ale zbytnio to nie przeszkadza. Zamontowałem dodatkowy przełącznik który był w obudowie do zmiany napięcia. Znalazłem odczepy na 6V(?, jest ok 9), 12, 18,24V. Pozdrawiam.

Prostownik Bester- podwyższone niapięcie na wyjściu.