Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwięk 5.1 z kompa na kino domowe, jak?

1darek1 15 Mar 2012 17:36 4884 23
  • #1 15 Mar 2012 17:36
    1darek1
    Poziom 14  

Witam i o porade pytam
    Jak przesłac sygnał cyfrowy dzwięku z komputera na kino domowe?
    płata główna mojego komputera to:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma78g-ds3h_10/

moje kino to:panasonic SA HT17

Czy sygnał puszczony z ,,wyjście liniowe" (to od skype) z kompa poprzez przewód miedziany podłączony do kina w wejście optyczne z przejściówką na ,,mały jack":
    http://allegro.pl/adapter-optyczny-toslink-wtyk-jack-gniazdo-hq-i31.html
    CZY DA MI DZWIĘK 5.1?
    Nie moge zastosowac kabla optycznego( załamania )

Dodano po 6 [minuty]:

Czy oni tu dają filmy z dzwiękiem 5.1?
    http://www.kinomaniak.tv/pp/sumxx69

pozdrawiam

0 23
  • #2 15 Mar 2012 17:53
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Mar 2012 17:54
    Hucul
    Poziom 39  

Analogowo - pięcioma kablami minijack, jednak z instrukcji Twojego sprzętu wynika, że nie ma takich wejść :|
    Cyfrowo - kablem optycznym.

0
  • #4 15 Mar 2012 17:57
    1darek1
    Poziom 14  

Nie nic nie montowac nowego w kompie... mam jeszcze wyjście optyczne na płycie głównej, ale czy ten Adapter optyczny działa? bo nie chce kablem optycznym przesyłac tylko drutem bo dużo załamań po drodze kabel przechodzi

Dodano po 1 [minuty]:

Analogowo to mam do TV teraz podłączenie

0
  • #5 15 Mar 2012 18:06
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 15 Mar 2012 18:17
    1darek1
    Poziom 14  

'Hack' 'Bracket' a co to jest?
    Czyli teraz miedzią przesłać nie mogę?

Dodano po 6 [minuty]:

Nowa karta dźwiękowa odpada - mam specjalnie dla wyjścia S-wideo nową grafikę zainstalowaną.

0
  • #7 15 Mar 2012 18:18
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 08 Sie 2013 10:29
    1darek1
    Poziom 14  

Zainstalowałem Windows7 czy on by ułatwił sprawę?
    pragnę odświeżyć temat

Dodano po 3 [minuty]:

Czy nie ma prostego sposobu żebym miał 5:1 na wzmacniaczu z komputera??????????????? po miedzi oczywiście a nie optycznym

Dodano po 4 [minuty]:

melenop napisał:
    Line In Jack (Blue)
    The default line in jack. Use this audio jack for line in devices such as an optical drive, walkman, etc

to co pisze w instrukcji nt wejścia liniowego, nie może być optycznego wyjścia cyfrowego na miedzi... Musisz kupić ten 'bracket' lub może jest jakiś 'hack' by mieć chociaż wyjście SPDIF na kablu z tego złącza SPDIF na płycie głównej.

chociaż na stronie wyposażenie tej płyty Back Panel Connectors jest 1 x optical S/PDIF Out connector a na innej że jest to tylko opcją.

[i]I do not understand[/i]

Dodano po 1 [minuty]:

co to jest: 'bracket' gdzie to kupić?

Dodano po 6 [minuty]:

Może coś w instrukcji płyty sprawdzić?
    Albo skan jakiejś strony z niej przesłać
    Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/

0
  • #9 08 Sie 2013 12:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

1darek1 napisał:
    Czy nie ma prostego sposobu żebym miał 5:1 na wzmacniaczu z komputera??????????????? po miedzi oczywiście a nie optycznym

Oczywiście, że jest, kupić kartę muzyczną zewnętrzną na PCI, lub PCI-e, która będzie miała wyjścia dźwięku na mini jack.

0
  • #10 08 Sie 2013 13:02
    1darek1
    Poziom 14  

Znowu sterowniki i ustawienia (nie jestem w tym zbyt mocny) a czy na USB dzwiękowa by zadziałała? czy da 5:1 ?

0
  • #11 08 Sie 2013 13:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

KOCUREK1970 napisał:
    kupić kartę muzyczną zewnętrzną na PCI, lub PCI-e,

Miałem na myśli osobną kartę muzyczną, montowaną jako osobny element do płyty głównej.
    1darek1 napisał:
    Znowu sterowniki i ustawienia (nie jestem w tym zbyt mocny)

Ale to nie pisanie magisterki, proste, jak budowa gwoździa, dasz radę.
    1darek1 napisał:
    a czy na USB dzwiękowa by zadziałała? czy da 5:1 ?

NIE, bo żadna karta na USB nie posiada tylu wyjść na mini jack, w ilości co najmniej 3 takich wyjść, a nawet 5 wyjść.
    Poza tym też musisz zainstalować sterowniki to tej karty...

0
  • Pomocny post
    #12 09 Sie 2013 23:04
    Hucul
    Poziom 39  

W instrukcji Twojego sprzętu masz napisane gdzie na płycie głównej są piny do złącza cyfrowego. Podpowiedź dostałeś od melenop piętnastego marca zeszłego roku. Przez półtora roku jeszcze tego nie "rozkminiłeś"?? Poza tym masz zepsutą klawiaturę - znak zapytania Ci się zacina. Bracket to coś takiego:
    Nie musisz kupować dodatkowej karty dźwiękowej :D

0
  • #13 10 Sie 2013 05:23
    Polon_us
    Poziom 41  

Jeżeli masz kłopoty aby zrobić połączenie j/w, lub nie czujesz się na siłach aby to zrobić to możesz skorzystać z tego urządzenia - > konwerter optical na coaxial (" na miedź" jak to nazywasz).

Adres, gdzie to znalazłem -> Link
    Korzystam z tego rodzaju konwertera i bardzo dobrze się spisuje.

0
  • #14 10 Sie 2013 22:37
    1darek1
    Poziom 14  

Hucul napisał:
    W instrukcji Twojego sprzętu masz napisane gdzie na płycie głównej są piny do złącza cyfrowego. Podpowiedź dostałeś od melenop piętnastego marca zeszłego roku. Przez półtora roku jeszcze tego nie "rozkminiłeś"?? Poza tym masz zepsutą klawiaturę - znak zapytania Ci się zacina. Bracket to coś takiego:

Hucul podpowiedz proszę jak to na Allegro znaleźć?

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie: Czy jak się wepne w płyte główną z tym ,,backetem" to pozostałe gniazda audio pozostaną aktywne? bo kiedyś podłączyłem ,,front panel" audio z płyty głównej i mi tylne gniazda audio wyłączyły się (ale to był XP a teraz ma 7 )

Dodano po 2 [minuty]:

TO BY BYŁO IDEALNE ROZWIĄZANIE

Dodano po 11 [minuty]:

Wpisałem w wyszukiwarce SPDIF
    TO OK?
    http://allegro.pl/asus-spdif-i3453136215.html

Dodano po 3 [minuty]:

Czy 3 pin powinno mięć ?

Dodano po 3 [minuty]:

,,Przez półtora roku jeszcze tego nie "rozkminiłeś"??"

Ja do tego tematu wracam jak obejże film z fajnym dźwiękiem i żałuje że z kina nie mogę puścić
    Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. 3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). /Olek II/

0
  • #15 10 Sie 2013 23:18
    Hucul
    Poziom 39  

Pinout bracketa:
    Pinout złącza na płycie głównej:
    Używasz tylko pinów GND i SPDIF, nie podłączasz pinów POWER i +5V
    Czyli piny 3 i 4 płyty głównej łączysz z pinami 2 i 5 bracketa, oraz piny 5 i 6 płyty głównej łączysz z pinami 1 i 6 bracketa. W opcjach dźwięku wybierasz odpowiednie wyjście i masz dźwięk cyfrowy na SPDIF ;)

0
  • #16 11 Sie 2013 00:30
    1darek1
    Poziom 14  

Hucul napisał:

Gdzie to kupić? Giełda komputerowa?

Dodano po 1 [minuty]:

Sam to nic nie zrobie (brak pojęcia i nawet małej lutownicy)

0
  • Pomocny post
    #17 11 Sie 2013 10:19
    Hucul
    Poziom 39  

Lutownica nie jest tu potrzebna. Wyciągasz z wtyczki kabelki i wkładasz je w odpowiedniej kolejności, najpierw tylko je sobie zaznacz ;) Do tego wystarczy mały śrubokręt i trochę zręczności.

0
  • #18 11 Sie 2013 12:25
    1darek1
    Poziom 14  

Teraz mam jeszcze inne pytanie:
    W czasie poszukiwania śledzia audio na Allegro natknołem się na to:
    http://allegro.pl/sledz-video-s-video-161377.html

Mam takie pytanie
    W kompie zainstalowałem kartę graficzną WYŁĄCZNIE dla wyjścia S-Video
    Czy zamiast karty mógłbym tego śledzia zainstalować ( przesyłam po S-Video obraz na szklany TV)
    NIE GRAM W GRY

Dodano po 6 [minuty]:

Mam teraz starego Radeona HD 2600 pro i musze z instalacją sterowników się męczyć ( na XP po zainstalowaniu SP3 w ogóle nie chciała działać a na 7 dalej sam musze w necie szukać) Przy tym śledziu chyba by sterowniki odpadły

Moderowany przez Olek II:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0
  • #19 11 Sie 2013 12:30
    Hucul
    Poziom 39  

1darek1 napisał:

Czy zamiast karty mógłbym tego śledzia zainstalować ( przesyłam po S-Video obraz na szklany TV)
    Nie. Nie masz wyprowadzonych sygnałów S-Video na złączu na płycie głównej.
    1darek1 napisał:
    Mam teraz starego Radeona HD 2600 pro i musze z instalacją sterowników się męczyć ( na XP po zainstalowaniu SP3 w ogóle nie chciała działać a na 7 dalej sam musze w necie szukać) Przy tym śledziu chyba by sterowniki odpadły
    Sterowniki i tak byłyby potrzebne.

0
  • #20 11 Sie 2013 12:43
    1darek1
    Poziom 14  

Hucul napisał:

Hucul
    Dzięki za pomoc , może wiesz gdzie to kupić?
    Na Allegro nie znalazłem, czy pozostaje mi giełda komputerowa? ( wyprawa 30 kilometrów:( , Rozmiawałem teraz z kolegą i powiedział mi że do płyt takie śledzie dodawali
    MOŻE KTOŚ MA TAKIEGO ŚLEDZIA DO ODSPRZEDANIA (żebym nie musiał nic przekładać przerabiać)
    [i]Proszę moderatora o nie usuwanie tego wpisu (wiem że to nie giełda ale może ktoś z obserwatorów tego tematu ma takiego śledzia na zbyciu :)[/i]

0
  • #21 11 Sie 2013 13:04
    Hucul
    Poziom 39  

Oryginalny, bez przerabiania wygląda tak: Grafika w Google
    Ja kupiłbym dwa gniazda Cinch (RCA) i wywiercił w "zwykłym śledziu" otwór na to gniazdo, przylutowałbym do niego kabelek z dwoma pojedynczymi końcówkami Goldpin - mamy śledzia za półdarmo i dodatkową satysfakcję z własnej roboty ;)

0
  • #22 11 Sie 2013 13:15
    1darek1
    Poziom 14  

Hucul ja nawet małej lutownicy nie mam a ten ,, Goldpin "?.................... :cry:

Dodano po 2 [minuty]:

zaraz zaraz dlaczego ,,dwa gniazda Cinch (RCA)"
    czemu dwa gniazda? mnie chyba jedno wystarczy

Dodano po 1 [minuty]:

Dałem ogłszenie w dziale giełda że szukam takiego śledzia z 1gniazdem (chyba z 1 gniazdem ,,out" musze szukać) :?:

0
  • #23 11 Sie 2013 13:27
    Hucul
    Poziom 39  

Bez lutowania będzie drożej. Dwa gniazda, jeśli chcesz używać wejścia i wyjścia.
    Bez lutowania: kup tego bracketa Asusowego np. z aukcji nr 3444227504 i do tego kabelek Goldpin z aukcji nr 3442928381 podłączasz go zamiast tego z bracketa i masz bez lutowania to czego Ci potrzeba. Jednak realna wartość tego śledzia SPDIF moim zdaniem nie przekracza 15 złotych, więc trochę przepłacisz

0
  • #24 11 Sie 2013 13:35
    1darek1
    Poziom 14  

Hucul
    OGROMNE Podziękowania , teraz wiem o co chodzi i będę działał
    Temat zamknięty Pozdrawiam mojego Pomocnika i Wszystkich na tym forum, oraz osobę dodającą kolorytu moim wpisom ( kolor czerwony jaki się pojawiał pod moimi wpisami)

Moderowany przez Olek II:

Mnie możesz olewać. Może dla Ciebie nie ma różnicy, czy ktoś komuś robi laskę, czy łaskę. Za brak reakcji na wpisy moderacyjne pkt 3.3, 3.1.13 oraz 3.1.9. Ostrzeżenie.

0