Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modernizacja komputera do 1000 zł.

devilander 15 Mar 2012 19:00 1235 11
    devilander
    Level 10  
    Witam, tak się składa , że mój komputer jest już kilku letni. Korzysta z niego mój prawie 60 letni ojciec . Żenujące jest to, że prawie od 5 lat gra tylko w jedną grę Rome: Total War. Jest Fanem strategi, a inne gry z tej serii prawie się nie odpalają, a jak już jakimś cudem ruszą to z beznadziejną wydajnością.

Obecne parametry :
    Procesor AMD 3700 + 64 bit 2,21 Ghz Socket 939( z tego co pamiętam)

PAmięć ram : 1,5 GB DDR1 ( Kingstone , good ram i jakiś noname)

Dysk Twardy : 1 x sata 300 GB Samsung 7200 i 80 GB ATA MAxtor .

Grafika : Geforce 7600 GS Galaxy 256 MB

Płyta : Jakiś wynalazek wkładany seryjnie do zestawów innego typu , ponieważ stara się posypała : 10/17/2005-NF-CK804-A8NE- FM00 - chyba ASus

Zasilacz Mode com MC-350 ATX 2.0 PFC 350 Wat ( fajnie było by go wykorzystać ponownie)

Czy da radę za kwotę około do 1000 zł coś zmontować , aby nadawało się do grania w nowe gry . Nie mówię , żeby od razy Crysis 2 chodził na maxa :P , ale tak żeby można go było w ogóle odpalić. Buda zostanie stara , napędy też póki co , bo są na sata .

No i na koniec : Fajnie by było , jak by dało się zrobić coś co nie będzie potrzebowało dodatkowej elektrowni. Ojciec zastanawia się czy nie wziąć laptoka bo pobiera mniej prądu . No ale na laptoka o podobnych parametrach będzie musiał wydać 2 razy tyle . Więc mija się to trochę z celem .
    wariato
    Level 43  
    Sprzedać szkielet tj płyta+CPU+RAM+grafika+HDD ATA. Wtedy zakupić można tak:
    Intel Core i3 2100 - 400zł
    AsRock H61M-VS - 180zł
    2GB DDR3 - 40zł
    Radeon HD6770 - 380zł

ten dysk 300GB jest na SATA ?
    devilander
    Level 10  
    Tak , dysk jest na Sata .
    Czy 2 GB Ram nie będzie trochę za mało ?? te +- 50 zł jestem jeszcze w stanie dołożyć . No i pytanie : Czy zasilacz podoła ? Niby markowy , ale jednak 350 W .
    Kasek21
    Level 43  
    To kup 4GB pamięci.

Zasilacz wystarcza bez problemu.

Napęd optyczny też na SATA?
    wariato
    Level 43  
    Zasilacz da radę. Core i3 to oszczędny procesor, HD6770 też nie ma dużego apetytu na "papu". Pamięć weź 4GB w jednej kości np od Patriot'a. Grafika Gigabyte/MSI/Asus.
    devilander
    Level 10  
    Napęd też jest na Sata . Przez te kilka lat stary napęd padł , więc dokupiłem inny , który póki co jeszcze hasa.

Dzięki Panowie za odpowiedzi :)
    wariato
    Level 43  
    Jeśli możesz dołożyć to zamów coś takiego:
    Modernizacja komputera do 1000 zł.
    devilander
    Level 10  
    Kupić na morele czy lepiej na agito ? Myślałem też o gralu bo mam niedaleko domu . No ale słyszałem, że są problemy z reklamacjami, no i ceny też trochę wyższe.
    wariato
    Level 43  
    Obojętnie, wydaje mi się że na morele.net wyjdzie trochę taniej.
    devilander
    Level 10  
    Duża różnica jest w wydajności między procesorem Intel Core i3 2100, a Intel Core i3 2120 ?
    wariato
    Level 43  
    Zawsze to 200MHz więcej, więc i wydajność ciut lepsza. Różnica w cenie nie jest kosmiczna.
    Kasek21
    Level 43  
    200MHZ na taktowaniu - niby nie dużo ale biorąc to że te procesory można podkręcić o ~100MHz to już jakaś wartość jest.