Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektronika i telekomunikacja - studia, czego się douczyć

Imekxus 24 Jun 2012 17:05 29475 124
    przyjacielkuternogi
    Level 13  
    A właśnie....powiedzcie mi od jakiego kompilatora najlepiej zacząć naukę C++ ?

Wielu poleca Dev C++....
    Elektronik9
    Level 30  
    Polecam MS Visual C++, 2008 Express spokojnie starcza.

Deva sobie odpuść - szkoda czasu i nerwów.
    brt0555
    Level 13  
    Wlasnie zakupilem symfonie standard, wiec jak dojdzie to tez zaczynam przerabiac.
    przyjacielkuternogi
    Level 13  
    Instalował ktoś tego MS Visual C++, 2008 pod kompa bez neta ? Da rade jakoś offline?
    Elektronik9
    Level 30  
    Niestety nie spotkałem się z instalatorem VC++ 2008 stand-alone, jedynie całe Visual Studio 2008, ale to waży jakieś 3GB jak nie więcej.
    revolt
    Level 34  
    Mam na dysku cały pakiet VS2010 express - 710 Mb. Skąd to nie wiem.
    Elektronik9
    Level 30  
    Express może tyle ważyć - owszem. Mówiłem o wersji Pro z MSDNAA.
    brt0555
    Level 13  
    To jaka wersje pobrac dla amatora? Od razu wypas? Mam ograniczenie transferu wiec bede musial sciagnac w nocy, no ale cos za cos:).
    Elektronik9
    Level 30  
    Express spokojnie starczy na początek.
    przyjacielkuternogi
    Level 13  
    Ja z frustracji zainstalowałem Dev'a i nie narzekam. Może w miarę rozwoju moich umiejętności skuszę się na VC++
    Imekxus
    Level 17  
    dobre i złe wieści, dostałem się na EiT to dobre, a te złe to takie że chciałem trochę iść na AiR, lecz jestem na 66 miejscu w rezerwie i nie zamierzam ryzykować bo tylko 1 podanie składałem :P

nauka mi za to idzie (chyba) dobrze, tak się zastanawiam, bo jak napisałem na forum poli czego się uczę, to odpisali mi po co skoro będę się tego uczył na 1 roku :>, no ale skoro już to robię to dokończę, dziś kończę pochodne, zamierzam zrobić jeszcze całki ozn. i nieozn. i chyba potem kupię w końcu symfonie i zacznę się z niej uczyć
    brt0555
    Level 13  
    Tez sie wachalem na wyborem ale juz zostawilem EiT na pierwszym miejscu. Z czego uczyles sie mamtmy? Tez siadam do nauki, bo skonczylem kurs na prawo jazdy i mam czas w koncu.
    Futrzaczek
    Admin of Retro group
    Pomocne są starej daty książki przygotowujące do egzaminów na uczelnie wyższe.
    Warto poznać ciągi, szeregi, granice, pochodne, całki oraz logikę matematyczną, działania na zbiorach, macierze.

Warto chodzić na wykłady z matematyki. Nie słuchajcie starszych roczników, które mówią, że wykłady są po to, by je olewać - z reguły, da się z nich wiele wynieść, oczywiście po samodzielnym zaangażowaniu się. To nie jest liceum, gdzie wbijają informacje do łba ;)
    Imekxus
    Level 17  
    brt, nieocenioną pomoc przyniósł mi kurs etrapez (wstukaj w google), 1 kurs 41zł, jak kupujesz kilka to są jakieś promocje
    przyjacielkuternogi
    Level 13  
    Imekxus wrote:
    ....chyba potem kupię w końcu symfonie i zacznę się z niej uczyć

Przyznam szczerze że jak na razie mnie ta symfonia nie powala. Pierwsze dwa działy spoko (wszelkie sterowanie w programie, pętle, etykiety itp.). Pomimo tego, że kiedyś jako taki kontakt z programowaniem miałem to jednak dział 3 (Typy) jest dla mnie męczący. Z początku było dużo przykładów, później coraz mniej. Nie mówię że odradzam tą książkę. Być może po czasie się ją zrozumie.
    Futrzaczek
    Admin of Retro group
    Quote:
    Pomimo tego, że kiedyś jako taki kontakt z programowaniem miałem to jednak dział 3 (Typy) jest dla mnie męczący. Z początku było dużo przykładów, później coraz mniej.

Aby zrozumieć programowanie, trzeba samemu siąść i pisać, braki w wiedzy uzupełniać z książki na bieżąco. Czytania Symfonii "na sucho", bez kontaktu z kompilatorem, nie polecam nikomu ;)

Nie martw się, jeśli nie zrozumiesz obiektowości. Klas, obiektów, dziedziczenia etc. To JEST czysta abstrakcja, z którą niekażdy musi sobie dać od razu radę.
    Mnie zrozumienie tego przyszło dopiero na końcowym kolokwium poprawkowym z programowania :D dzięki czemu bezproblemowo zaliczyłem ten przedmiot.
    przyjacielkuternogi
    Level 13  
    Więc proponujesz ominąć na razie ten dział a później wrócić ? Przyznam że czyta się to jak mongolski wiersz biały.....a i oczywiście kontakt z kompilatorem mam, i to bardzo bliski :)
    Futrzaczek
    Admin of Retro group
    Nie omijać, bo paradygmaty programowania obiektowego i tak kiedyś wyciągną swe macki w Twoją stronę. Spróbuj się przez to przegryźć, ale nie zrażaj się, jeżeli Ci się to nie uda.

Wiedza podawana na studiach niekiedy nie wchodzi bez odpowiedniego, nazwijmy to, smarowidła chmielowego ;)
    Imekxus
    Level 17  
    kupiłem sobię symfonię i nie poleca jej dla początkujących, strasznie irytująca książka i zadania są napisane nie jasno przynajmniej dla mnie
    Elektronik9
    Level 30  
    To jesteś w zdecydowanej mniejszości, bo większość ludzi uważa ją jednak za bardzo przystępną pozycję.
    Elektronik9
    Level 30  
    Co do odpowiedzi do zadań to zdania są bardzo podzielone. Jakby były, to zamiast pisać dużo ludzi by ściągnęło gotowca. A tak wyobraźnia pracuje.
    krakarak
    Level 41  
    Imekxus wrote:
    większość głosowała także na PO...

I dlatego nie możesz ogarnąć Symfonii ? Co ma demokratyczny wybór większości Polaków do chłonności twego umysłu ? Tusk winny twemu lenistwu ? Nie chcesz, nie ucz się, bedziesz mógł spokojnie zrzucić winę za brak pracy i niskie zarobki na ekipę rządzącą. Siedź i narzekaj.
    Chcesz żyć godnie i mieć kasę to MUSISZ być w czymś dobrym a to wymaga pracy, wysiłku i poświęcenia. Tak jest na całym świecie.
    Keadwen
    Level 12  
    www.thenewboston.org <- masz podstawy C w sposób konkretny i zabawny gdy trzeba. Lekcje opierają się na samych przykładach.
    Imekxus
    Level 17  
    miesiąc studiowania i jestem w stanie stwierdzić, że kierunek całkiem fajny :>, tylko chciałem zapytać o jakieś dobre treściwe książki z których mógłbym korzystać jeżeli chodzi o podstawy elektroniki (volty, ampery, waty <zagadnienia> mierniki, co to są elektrody dokładnie wyjaśnione ale jak dla osła :P, generalnie jestem zielony z elektroniki a to przydaje się już a samym początku chociażby na laboratoriach z inż. materiałowej, lab z fizyki i pewnie później, wątpię żeby wszystko było od podstaw jak kolega wcześniej pisał)

edit
    narazie znalazłem takie coś jak:
    - "Podstawy Elektroniki" - Gray, Bearle
    - "Podstawy Elektroniki - Barbara i Marek Pióro
    User removed account
    User removed account  
    maciekjar
    Level 2  
    W .NET stosowany jest język C++/CLI, jest to de facto odrębny język od "standardowego" C++, więc nie polecam, wręcz odradzam naukę C++ w IDE VS i ogólnie w .NET. Jest praktycznie rzecz biorąc niestosowany.
    Jak ma być platforma .NET, to jak najbardziej C#, jeżeli C++ to jak kolega wyżej napisał - gcc/g++ i jakieś przyjemne IDE - łatwiejsze i bardziej przyjazne Code::Blocks, albo rozbudowane (i też przyjazne) Eclipse.
    brt0555
    Level 13  
    Tez jestem na EiT, najwieksze problemy na razie z Teoria Obwodow- brak konrketnej wiedzy, kupilem ksiazki prof. z mojej uczelni ale tam od razu sa calki, pochodne itp. Szukam czegos prostrzego- pewnie poziom technikum, tak zebym mial elementarne przeksztalcenia, elementy obwodow, rozwiazywania ich. Co prawda w tej co kupilem tez to jest jednak chcialbym douczyc i nauczyc sie podstaw.

Matematyka bardzo fajna, wykladowcy spoko, gorzej z Fizyka bo trafil sie ttypowy fanatyk. Ciezko cos wywnioskowac z wykladu. Polecacie jakies ksiazki typowo pod zaliczenie Fizyki? Mam dostep do Haliday'a- warto siegnac po to? Szukam teorii i jakis zadanek bo pewnie na egzaminie i te sie znajda.

Podst. informatyki wedlug mnie bardzo ciekawe, teraz zaczelismy C i wlasnie czytam by byc na biezaco i staram sie pisac nawet jakies pierdoly-programy. Fajnie, ze zapoznano nas z linuxem-ubuntu przez co na dysku wyladowal polski remix i coraz czesciej korzystam z tego systemu.

Pozdrawiam!
    Sparrowhawk
    Level 22  
    Imekxus wrote:
    kupiłem sobię symfonię i nie poleca jej dla początkujących, strasznie irytująca książka i zadania są napisane nie jasno przynajmniej dla mnie

Z tą opinią mogę się zgodzić. Książka wszędzie polecana, ale wg mojej opinii za dużo w niej lania wody. Do tego czasami akcent na pewne cechy języka C++ położony jest nie w tym miejscu gdzie trzeba.

Bardziej polecałbym już pozycję Thinking in C++.
    ppoblocki
    Level 12  
    Jeśli chodzi o książkę z elektroniki, to najlepszą i niezastąpioną pozycją jest:
    "Elektronika" Bolkowskiego.
    przyjacielkuternogi
    Level 13  
    "Elektrotechnikę" Bolkowskiego także polecam dla początkujących..."Elektroniki" tego Pana nie ma