Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane 1.4 16V Szarpie na zimnym silniku

15 Mar 2012 21:41 8477 4
  • Poziom 9  
    To znowu ja.Ostatnio palił na dwa gary,a gdy wszystko zrobiłem wymieniając cały układ wydechowy jeszcze zaważyłem,że szarpie autem na zimnym silniku po spuszczeniu lekko nogi z gazu.Działo się to też, gdy nie było jeszcze wymienionego układu wydechowego.Jednakże gdy silnik się zagrzeje wszystko ustępuje.Auto jest też na gaz sekwencyjny.Po przejściu na gaz wszystko jest ok.Dzieje się to tylko gdy silnik jest zimny.Czy winę za ten stan rzeczy może odpowiadać sonda lambda?Czy raczej jakieś sterowanie tzw."ssaniem"?
  • Poziom 29  
    jerzy_uchnast_1969 napisał:
    Czy winę za ten stan rzeczy może odpowiadać sonda lambda?
    gaz też zbiera dane z lambdy
  • Poziom 11  
    Witam,
    Przyczyną szarpania w tym modelu na zimnym silniku mogą być nieszczelności na uszczelce kolektora dolotowego (4 gumowe uszczelki), bądź oringu przepustnicy. Po prostu guma po kilku latach eksploatacji twardnieje i zimny silnik "łapie lewe powietrze". Naprawiałem auto z takimi objawami i po wymianie tych uszczelnień ta usterka ustąpiła. Sądząc po wypowiedziach użytkowników z forum Renault Megane ta przypadłość często występuje w tej Renówce, a mechanicy zwykle szukają przyczyny gdzie indziej.
  • Poziom 11  
    Dominikr8

Bardzo uprzejmie proszę, podaj które konkretnie gumy trzeba wymienić.

Bo mi też "fachowcy" sugerują wymianę świec, cewek wn., czujników i... wszystkiego, tylko nie uszczelek.

Pozdrowionka
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dominikr8 napisał:
    nieszczelności na uszczelce kolektora dolotowego (4 gumowe uszczelki), bądź oringu przepustnicy.

Bardzo uprzejmie Ci kolega napisał, czego jeszcze chcesz? Ma namalować?