Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć trzy unifony ?

15 Mar 2012 22:09 4533 18
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Jeśli stosujesz kasetę elektroniki Laskomexu KE-9/5 to zapomnij o dwyżyłowym Cyfralu. Musisz zastosować typowe unifony 4,5,6-żyłowe z możliwością łączności wewnętrznej. Robi takie np. Laskomex, Urmet
  • Poziom 27  
    DIGER napisał:
    Raczej zależałobymi na wykorzystaniu w instalacji tych unifonów Cyfral gdyż już je posiadam, a kasete miałem dopiero dokupić. Czy mógłbym prosić o jakiś schemat z wykorzystaniem właśnie tych unifonów?

Cyfral nie przewiduje wykorzystywania tych unifonów do łączności interkomowej.
    Ze względu na specyficzną budowę, praktycznie nie ma takiej możliwości.
  • Poziom 24  
    Witam!
    Cyfral posiada przystawkę do interkomu. Musiałmyś zamiast unifonu TCL wstawić unifon MAC. system jest żarłoczny w przewody.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 27  
    embros napisał:
    Witam!
    Cyfral posiada przystawkę do interkomu. Musiałmyś zamiast unifonu TCL wstawić unifon MAC. system jest żarłoczny w przewody.
    pozdrawiam
    Piotrek

Ta przystawka to po prostu lokalna kaseta przywołania dla trzech abonentów, nie daje jednak możliwości wywołania i rozmowy "każdy z każdym"
  • Poziom 24  
    Jesteś Kolego w błędzie. Jedna przystawka daje możliwość wywołania i rozmowy z trzema unifonami.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 27  
    embros napisał:
    Jesteś Kolego w błędzie. Jedna przystawka daje możliwość wywołania i rozmowy z trzema unifonami.
    pozdrawiam
    Piotrek

Hmmm.. to jest dokładnie to o czym piszę
    karl102 napisał:
    Ta przystawka to po prostu lokalna kaseta przywołania dla trzech abonentów, nie daje jednak możliwości wywołania i rozmowy "każdy z każdym"

Jeżeli unifon z przystawką oznaczymy sobie jako 0 a pozostałe 1, 2, i 3 to wytłumacz mi jak zrealizować wywołanie i połączenie pomiędzy unifonami np. 1 i 2, albo 1 i 3.
    Można zainicjować połączenie TYLKO z 0 do 1, do 2 lub do 3 a takiemu rozwiązaniu do komunikacji "każdy z każdym" jeszcze trochę brakuje.
    Nie analizowałem możliwości podłączenie trzech takich przystawek, bo byłby to chyba przerost formy nad treścią, pomijając wysokość kosztów.
  • Poziom 27  
    DIGER napisał:
    Czyli chyba mam za duże wymagania. No dobrze, a jeśli bym chciał z unifonu 2 nawiązać połączenie z 1 lub 3 i odwrotnie (czyli z 3 do 2 i z 1 do 2)?

Typowy system na tradycyjnych unifonach analogowych.
    Wybór jest spory: Elfon, Laskomex, Mifon, Urmet....
  • Poziom 24  
    Kolego Karl 102 proszę wejść na stronę Cyfrala w zakładkę akcesoria.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 27  
    Zwracam honor. Faktycznie masz całkowitą racją.
    Swoją wypowiedź
    karl102 napisał:
    Jeżeli unifon z przystawką oznaczymy sobie jako 0 a pozostałe 1, 2, i 3 to wytłumacz mi jak zrealizować wywołanie i połączenie pomiędzy unifonami np. 1 i 2, albo 1 i 3.
    Można zainicjować połączenie TYLKO z 0 do 1, do 2 lub do 3 a takiemu rozwiązaniu do komunikacji "każdy z każdym" jeszcze trochę brakuje.
    Nie analizowałem możliwości podłączenie trzech takich przystawek, bo byłby to chyba przerost formy nad treścią, pomijając wysokość kosztów.

oparłem na posiadanej kserokopii, która nie uwzględniała, niestety (obcięte przy kopiowaniu), dodatkowego zestawu przełączników.
  • Poziom 24  
    Witam!
    Jak Kolego sterujesz ryglem?
    pozdrawiam
    Piotrek