Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz kupić do 1000zł ? Proszę o porady.

alan3119 15 Mar 2012 22:30 2063 9
    alan3119
    Level 9  
    Witam.Mam taki problem,iż nie wiem jaki wzmacniacz kupic by grał dobrym i czystym basem. Mam na to przeznaczone 1000zł. I naprawde nie wiem co kupić czy powermikser czy wzmaczniacz

Dodano po 1 [minuty]:

http://allegro.pl/promocja-wzmacniacz-mc-crypt-pa-12000-2x800w-f-vat-i2179953656.html interesuje mnie ten wzmacniacz co wy na to? warto kupić?

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Luke15
    User under supervision
    Siema,

Nie, nie warto się tym interesować. Cały czas zastanawia mnie co kieruje ludźmi aby kupić taki wzmacniacz. Mając taki budżet możesz kupić znacznie lepszy wzmacniacz, napisz tylko do czego go potrzebujesz a coś doradzę. Jakie kolumny ma napędzać, gdzie ma mieć zastosowanie?

Ma być to wzmacniacz, czy końcówka mocy? Po zaproponowanym wyżej sprzęcie domyślam się że to drugie. Za 1000zł kupisz używanego TA2400, jakiegoś ADS'a np. LX1100 lub też DAP'a np. P1600.

Wyżej zaproponowany przez Ciebie wzmacniacz ma może połowę mocy zadeklarowanej przez producenta - ok 2x300W przy 4Ω może by miał.
    alan3119
    Level 9  
    Ogólnie potrzebuje do gry na osiemnastkach,zabawach.Moje kolumny to 2x DBS HT18B Seria profesional świeży nabytek. i szukam tak jak piszesz koncówki plus do tego jakiś mikser
    Luke15
    User under supervision
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1266038.html

Paczki nie za ciekawe... Do ich napędzenia bał bym się zastosować koniec większy niż 2x400W, jednak opierając się na podanych parametrach (które według mnie są z kosmosu) zalecam TA1400 2x700W lub DAP P1200 - 1600. Z droższych sprzętów ADS LX1100 może uda się dostać w takich pieniądzach, ewentualnie jakiś używany Hand Box jednak na mocny sprzęt z wyższej półki braknie kasy.

Paczki nie najwyższych lotów więc i koniec proponuję z tej DOBREJ półki, która jest wystarczająca - T AMP, DAP.
    sebap
    Level 41  
    Te paczki nie są nie za ciekawe jak to określił Luke15. One są tragiczne i ten wzmacniacz (McCrypt, który podałeś) wystarczy do nich w zupełności. I on i kolumny to to samo dziadostwo. Zanim kupiłeś te "kolumny" trzeba było poszukać na forum https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic729664.html . Podwieszony temat a nikt (prawie) nie czyta. Tutaj nikt chłamu nie poleci tak że jak chcesz kupić wzmacniacz to kup prawdziwe kolumny albo patrz jak wyżej.
    alan3119
    Level 9  
    Ja jeszcze te kolumny mogę oddać. Mam czas do konca miesiaca.
    Luke15
    User under supervision
    Więc oddaj je, bo same parametry wywołują uśmiech na twarzy:

- Rozproszenie: Dookolne
    - Pasmo przenoszenia: 2Hz - 500Hz +/-3dB
    - Max SPL: 130dB cont., 136dB peak
    - Mechaniczny ogranicznik: 147dB
    - Głośnik basowy: 18 cali
    - Moc:
    - ciągła: 600 W
    - szczytowa: 2400 W
    - Czułość (1W/1M): LF: 102 dB
    - Impedancja: 8 Ohm
    - Wymiary (cm) (WxHxD): 59 x 84 x 60
    - Waga: 50,5kg

Rozproszenie dookolne? Zawsze myślałem że tuba gra bardziej kierunkowo niżeli dookolnie ;)
    Pasmo przenoszenia od 2Hz? No naprawdę szacun dla firmy która uzyskała 2Hz z takiej tuby ;) Przenoszenie do 500Hz raczej też nie jest możliwe.
    Max SPL 130dB więc realny ok 120dB.
    Przy podaniu mocy 600W zaręczam że ten głośnik wyzionie ducha.
    Co do wyżej wymienionej czułości, w takim paśmie jakie podaje producent nie ma mowy o osiągnięciu 102dB, chyba że przy tych 500Hz jest taaaaka górka że nadrabia średnią.
    alan3119
    Level 9  
    No a jakie polecasz dobre kolumny by dobrze grały basem
    sebap
    Level 41  
    alan3119 wrote:
    No a jakie polecasz dobre kolumny by dobrze grały basem

Jaki masz na nie budżet? Oczywiście po oddaniu tych dibejzi i dołożeniu do kwoty zwróconej przez sprzedawcę.
    alan3119
    Level 9  
    No tak około 3000zł