Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sciphone I9 - Przyspawana / Przyklejona Taśma Od Eknranu

15 Mar 2012 22:48 1806 9
  • Poziom 10  
    Witam, próbuje sam wymienić sobie ekran w telefonie: SciPhone i9 +++
    Jest to podróbka iPhona. Mam problem z tą wymianą ponieważ taśma która odchodzi od ekranu jest przyspawana / przyklejona do ? płyty głównej ? - (nie wiem jak nazwać to duże zielone) Na pierwszym obrazku widać o która taśme mi chodzi. Na 3 pozostałych zrobiłem zdjęcia tego, dla tych ktorzy nie dojrzą tego jest to na każdym zdjęciu w prawym dolnym rogu telefonu, to takie pomarańczowe. Co mam zrobić, jak to wymienić? Nie wyciągałem tego mocno bo bałem się że urwę. Byłem w 3 komisach w Wieliczce to żaden nie podjął się tego ponieważ mówili żę nie ma części do tego.
    Byłem w jednym którzy by się podjęli tego, gościu powiedział mi że za wymianę chce 100zł :lol: a nowy telefon kosztuje 130zł.

Taśma - Sciphone I9 - Przyspawana / Przyklejona Taśma Od Eknranu
    Obrazki zamieszczamy według tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę niezwłocznie poprawić. jever 23
  • Poziom 37  
    Jest zwyczajnie przylutowane, lutownica w rękę i to tylko 4 pola do przylutowania więc możesz sam spróbować. sama operacja odlutowania starego dotyku i wlutowania nowego to raptem 2 minuty i to na spokojnie.
  • Poziom 10  
    Ale jak odpiąć tą pierwszą taśmę abym mógł wstawić nową?
  • Poziom 37  
    Musisz ją odlutować, troszkę topniku i lutownica. Jeśli wcześniej nie miałeś doświadczeń z lutownicą to lepiej się za to nie zabieraj.
  • Poziom 10  
    Z lutownicą mam już tam jakieś przeżycia. Jak na razie szukam jakiegoś komisu który mógłby się tego podjąć a jeśli nie znajdę to wtedy zabiorę się za to sam.

Tzn. robię to w ten sposób że jeśli lutownica mi się już nagrzeje po prostu przyciskam lekko na koniec tej taśmy, to mi się pięknie wszystko odkleja. następnie biorę nową taśmę przykładam do tego miejsca i kilka kropel topnik na to aby się to wszystko trzymało.
  • Poziom 37  
    na sam koniec musisz przylutować nową taśmę aby uzyskać elektryczne przejście między taśmą, a polami na płycie głównej.
  • Poziom 10  
    Nie rozumiem Twojego posta wyżej.
    Ale napiszę jeszcze raz.

1. Aby odkleić tą pierwszą taśmę od tego zepsutego ekranu przyciskam lekko nagrzaną lutownicą na miejsce gdzie ta taśma jest zgrzana / przyklejona i to mi się pięknie odkleja.

2. Następnie w to miejsce gdzie była popsuta taśma od tego zepsutego ekranu daje nową taśmę i NA tą taśmę daje kilka kropel tomnika (pomiędzy płytą główną a taśmą nie daje nic, tylko przyciskam do niej taśmę) czy daje kilka kropel topnika w to miejsce gdzie była poprzednia taśma (czyli na płytę główną) i wtedy na to przyciskam tą nową taśmę.
  • Poziom 37  
    Punkt 1 wszystko się z grubsza zgadza oprócz tego, że przyda się też troszkę topniku aby łatwiej odlutować taśmę.
    Punkt 2 jest troszkę inny. Dobrze jest pocynować pola lutownicze na płycie aby łatwiej było lutować. Potem troszkę topniku, kładziesz na to nową taśmę i lutujesz każdy pin po kolei aż uzyskasz pewność elektrycznego przejścia między każdym pinem taśmy i polem na płycie.
  • Poziom 33  
    tsqmi napisał:
    Nie rozumiem Twojego posta wyżej.
    Ale napiszę jeszcze raz.

1. Aby odkleić tą pierwszą taśmę od tego zepsutego ekranu przyciskam lekko nagrzaną lutownicą na miejsce gdzie ta taśma jest zgrzana / przyklejona i to mi się pięknie odkleja.

2. Następnie w to miejsce gdzie była popsuta taśma od tego zepsutego ekranu daje nową taśmę i NA tą taśmę daje kilka kropel tomnika (pomiędzy płytą główną a taśmą nie daje nic, tylko przyciskam do niej taśmę) czy daje kilka kropel topnika w to miejsce gdzie była poprzednia taśma (czyli na płytę główną) i wtedy na to przyciskam tą nową taśmę.
    tsqmi napisał:
    Z lutownicą mam już tam jakieś przeżycia.
  • Poziom 10  
    Wrzucam ponownie zdjęcia ponieważ zostałem upomniany przez któregoś z moderatorów.

Co do pkt nr. 1 - daję na grot trochę tego topniku (kalafonii) i przyciskam w koniec tej taśmy od ekranu i to mi się ładnie powinno odkleić ?

Niżej wysyłam obrazek jak ja to rozumiem,jak powinienem to zrobić.
    Obrazki pod numerami 3 i 4 są do wyboru. Tzn jaką opcje powinienem wybrać.

Proszę o poprawę zdjęć zgodnie z regulaminem, chyba że nie masz na to ochoty?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

mod.fischer8

--- poprawa.

Sciphone I9 - Przyspawana / Przyklejona Taśma Od Eknranu Sciphone I9 - Przyspawana / Przyklejona Taśma Od Eknranu Sciphone I9 - Przyspawana / Przyklejona Taśma Od Eknranu Sciphone I9 - Przyspawana / Przyklejona Taśma Od Eknranu