Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW TOURAN 2004r. - dziwne działanie klimy.

15 Mar 2012 22:55 1997 7
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam prośbę do użytkowników Turanków. Otóż mam problem z regulacją temperatury. Posiadam auto z 2004 roku wyposażone w klimatronic dwustrefowy. Przy ustawieniu temperatury na LO w aucie robi się zimno czyli wszystko Ok, ale po ustawieniu zaledwie 16 stopni w aucie jest już za gorąco. Nie wiem czy to wina czujnika temperatury wewnętrznej czy zupełnie inny problem. Jeżeli ktoś spotkał się już z tym problemem proszę o podpowiedź gdzie szukać usterki. Dzięki.
  • Moderator na urlopie...
    A samochód był testowany przy pomocy testera diagnostycznego (podpinany pod kompa)? Jakieś błędy ma? Od tego bym zaczął.
  • Poziom 8  
    Narazie go nie testowałem, bo nie miałem takiej potrzeby.
  • Poziom 11  
    16 stopni na klima troniku to ile masz wtedy w samochodzie; bo jeśli na zewnątrz jest np. 4 stopnie to klima tronik musi dogrzać żeby w aucie było 16 stopni.
  • Poziom 8  
    Na dworze rzeczywiście jak do tej pory nie było za ciepło więc i w samochodzie też. Auto posiadam od września i jakoś na początku nie zwróciłem na to uwagi. Być może to co piszesz faktycznie ma sens, ale czy po wciśnięciu przycisku "eko" to nie powinno się zmienić. Przecież eko wyłącza klimę. Więc przy temperaturze około 5 stopni na dworze ustawienie na 16 stopni powinno powodować nawiewanie zimnego powietrza. A może poprostu się mylę. To moje pierwsze auto z klimą.
  • Poziom 26  
    Jeżeli ustawisz na 16 stopni to system grzeje na maxa do momentu aż w samochodzie będzie 16, dopiero wtedy ogranicza grzanie żeby było właśnie tyle , nie mniej, nie więcej.
  • Poziom 8  
    Koledzy, a w którym miejscu znajduje się wogóle czujnik temperatury wewnętrznej w Turanku?
  • Poziom 8  
    Wychodzi na to że macie rację a klima działa prawidłowo. Dzisiaj na dworze cieplej bo ok 15 stopni a w aucie zdecydowanie więcej. Ustawiam 16 stopni i wieje chłodem. Więc raczej wszystko będzie ok. Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam. Temat zamykam.