Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kobieta prosi o poradę. Mechanik chce mnie oszukać.

16 Mar 2012 10:23 2060 6
  • Poziom 2  
    Witam wszytych mam problem i bo się nie znam a mechanik coś kręci....

Oddałam fiata brava 1,6 16v 1996r do warsztatu mechanik -elektryk z problemem uszczelki pod główicą i dziwnym zjawiskiem że po rozgrzaniu mi gasł ale można było jeździć tylko trzeba było trzymać gaz.....

po 3 tygodniach odebrałam auto gdzie kwestia wymiany uszczelek została zrobiona..w książeczce serwisowej wpisali:
    -wym. uszczelki głowicy silnika
    -uszczelka obudowy wałka rozrządu 2x
    uszcz. kolektora wydechowego,ssącego
    siemring (chyba bo nie wyraźnie napisane) wałka rozrządu
    simering wału korbowego od str rozrządu
    oraz
    sprężystość głowicy,planowanie płaszczyzny,
    obrabianie szpilek od głowicy
    diagnoza komputerowa

to zostało zrobione a ten drugi problem czyli że gasło powiedzieli że nie wiedzą co to jest i nie zrobią tego ponieważ wszytko sprawdzili i nie mają się do czego doczepić powiedzieli że może ASO..

zapłaciła 1500 zł za wymianę tych uszczelek dostałam tylko książeczkę serwisową....

odebrałam auto i po przejechaniu 2-5 km stanęłam pod domen od tego czasu już nie odpalił ... okazało się że zalało świece... zadzwoniłam tam i powiedzieli że to elektryka może kable.. znajomy wymienił świece na nowe kable....
    odpalił ale zaraz gasł oraz pedał gazu nie działa czyli po wciśnięciu jak troszkę nawet by dłużej pochodził to gaśnie.. znajomy zobaczyła że pod pokrywą głowicy wycieka olej i robią się pęcherzyki powietrza...został odholowany na reklamacje....

mechanik powiedział że to że wycieka olej to już nie jego wina tylko jakieś szpilki nie trzymają i tak będzie się działo a ty że auto nie odpala teraz to już nie wie i to przyczyna elektryki on tego nie zrobi.....

i tu mam kilka pytań może ktoś mi na nie odpowiedzieć....bardzo bym prosiła

- czy to dużo za taką naprawę 1500zł i czy powinnam dostać jakąś fakturę ale nie na tą kwotę tylko z przebiegiem co ile kosztowało co wymienione.....
    - czy oddając auto sprawne a odebrałam nie sprawne mam jakieś prawa czyli że musi je doprowadzić do takiego stanu jak wcześniej mimo tego że to stare auto...
    - czy jak cieknie z tej pokrywy pomimo wymian uszczelek oraz zapłaceniu za naprawę mechanik musi to zrobić...? bo powiedział że ta głowica jest tak zajechana że już tam nic nie trzyma a dorabiał szpilki nie były nowe...

dziś ma dzwonić bo kazałam u sprawdzić bo auto było sprawne a teraz nie jeździ....co mam mu powiedzieć????

Dziękuje tym którzy się wczytali i odpowiedzą mi na pytania :D
  • Moderator Samochody
    Pozostaje Urząd Skarbowy, jeśli fachura nie chce wystawić faktury, oraz rzecznik praw konsumenta -> droga sądowa, jeśli usługa nie została wykonana poprawnie.
    Ale to nie jest temat do roztrząsania na tym forum - poszukaj jakiegoś bardziej prawniczego.
  • Poziom 2  
    nie nie nie chodzi o sprawy prawne to swoją drogą bo na pewno jak pojadę to mi da fakturę tylko czy jest coś takieto jak wyszczególnienie co ile kosztowało....

Dodano po 1 [minuty]:

oraz resztę pytań na które znają odpowiedz fachowcy z forum mechaniki samochodowej
  • Poziom 2  
    PW ???
  • Użytkownik usunął konto