Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E51 wyłącza się podczas wpisywania kodu

marelo 16 Mar 2012 14:44 834 0
    marelo
    Poziom 11  
    Witam serdecznie.
    Mam problem dotyczący uruchomienia telefonu. Dodam, iż słuchawka sprawowała się wyśmienicie i bezproblemowo przez cały czas jej użytkowania.
    Objawy takie jak opis w tytule. Telefon załącza się normalnie, wyświetla napis NOKIA, po czym upomina się o "Lock code". Podczas wpisywania pierwszej cyfry wyświetlacz gaśnie, zaświeca się na chwilę biała dioda, po czym telefon samoczynnie się wyłącza.
    Dwa dni temu, zainstalowałem kilka darmowych aplikacji, natomiast wczoraj wymieniłem w telefonie głośnik.
    Zastanawiam się, która z tych czynności może mieć wpływ na to, co dzieje się z moja poczciwą E51?
    Mój błąd, że nie zrobiłem restartu po instalacjach.
    Kolejny błąd to brak backup'a
    Jeszcze jeden, chyba najgorszy to nie wyłączenie w telefonie blokady aparatu (bez odblokowania Nokia Suite nie widzi słuchawki)

pomyślałem sobie, że problem leży po stronie klawiatury telefony, podmieniłem więc płytkę z innej, działającej E51. Objawy, jak powyżej, gaśnie podczas wklepywania kodu ;-( Próbowałem kombinacji " zielona słuchawka/3/*/on " - nie zadziałało.
    Proszę o pomoc, ewentualne wskazówki dotyczące usterki: hardware? software?
    Za jakąkolwiek pomoc z góry WIELKIE DZIĘKI
    Pozdrawiam "Marelo"

Dodano po 4 [godziny] 17 [minuty]:

No i problem rozwiązany.
    Przyczyną okazał się wadliwy głośnik. Po zamianie na stary telefon odzyskał dawną moc ;-)
    Piszę o tym na wypadek, gdyby komuś przytrafiło się coś podobnego (zwłaszcza po wymianie na zamiennik zakupiony na znanym serwisie aukcyjnym).

Pozdrawiam!