Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Clio III 2008, Przedni zderzak: materiał i demontaż

16 Mar 2012 11:47 9250 2
  • Level 10  
    Witam
    Muszę pospawać pęknięty przedni zderzak w Clio III z 2008r. Bardzo proszę o podpowiedź z jakiego tworzywa jest on wykonany – chciałbym kupić spoiwo przed demontażem. Jeśli ktoś dysponuje instrukcją demontażu takiego zderzaka, to byłbym bardzo wdzięczny. Może uda mi się niczego nie urwać :)
    Pozdrawiam Wojtek
  • Helpful post
    Level 22  
    Nie wiem, jakie tworzywo, ale demontaż to bułka z masłem jeżeli ślubki nie pordzewiały:
    Odkręcasz nadkola od spodu zderzaka, wyciągasz kołek centralny od czoła tak aby odchylić nadkole, na krawędzi błotnik i zderzak znajduje sie połaczenie skręcane śrubką M6 (kluczyk 10mm)
    Od spodu odkręca się 2 albo 3 śrubki M6 (kluczyk 10mm) na krawędzi z płytą podsilnikową
    Pod maską kilka kołków w linii wzmocnienia czołowego
    To by było chyba tyle, następnie demontaż zderzaka
    Wkładasz ręke pod nadkole i delikatnie wypychasz boki zderzaka do zewnątrz (w okolicach reflektorów są zaczepy ala zatrzask)
    Łapiesz zderzak jedną ręką za wargę spodnią a drugą ręką podnosisz górną część aby się prześliznęła nad lampami, zderzak masz w rękach - nie zapomnij o odpięciu kostek elektrycznych, jeżeli posiadasz halogeny.
    Typ tworzywa napewno jest opisany od wewnątrz
  • Level 10  
    Wielkie dzięki za szczegółową odpowiedź.