Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Phipils D-1672 Gra bardzo cicho przy głośności na max.

artekideapop 16 Mar 2012 12:38 2754 5
    artekideapop
    Level 13  
    Witam,

mam taki problem z radiem, że przy głośności na maxa gra bardzo cicho, trzeba przyłożyć ucho do głośnika żeby cokolwiek uszłyszeć. Czy jest możliwość wskazania na zdjęciu elementu który jest odpowiedzialny za tą usterkę?

Bardzo proszę o pomoc.

Radio Phipils D-1672 Gra bardzo cicho przy głośności na max. Radio Phipils D-1672 Gra bardzo cicho przy głośności na max. Radio Phipils D-1672 Gra bardzo cicho przy głośności na max. Radio Phipils D-1672 Gra bardzo cicho przy głośności na max.
    electro_Nick
    Level 33  
    Podaj oznaczenia układów scalonych na płytce.
    Rzuuf
    Level 43  
    Najbardziej prawdopodobne: zaśniedziały styki w gniazdu do podłączenia słuchawek (styki bierne dają połączenie na głośnik) (gniazdko widać na zdjęciu 2 i 3).
    Jeżeli nie planujesz używania słuchawek, to można cyną zewrzeć odpowiednie ścieżki na druku.
    artekideapop
    Level 13  
    Rzuuf wrote:
    Najbardziej prawdopodobne: zaśniedziały styki w gniazdu do podłączenia słuchawek (styki bierne dają połączenie na głośnik) (gniazdko widać na zdjęciu 2 i 3).
    Jeżeli nie planujesz używania słuchawek, to można cyną zewrzeć odpowiednie ścieżki na druku.

No słuchawek nie planuje używać. ok to spróbuje to zewrzeć na początek jakimś przewodem.

Dodano po 5 [minuty]:

Tylko że jak podłączyłem słuchawki do tego gniazda to też bardzo słabo słychać i nie wiem czy to nie poszło jakieś wzmocnienie?

Dodano po 10 [minuty]:

electro_Nick wrote:
    Podaj oznaczenia układów scalonych na płytce.

Nie wszystko udało mi się odczytać bo albo jest zasłonięte (ten najbardziej po lewej stronie) albo cześć liter zaklejona klejem.
    Podaje to co odczytałem:

Pierwszy po prawej stronie: LA45105E4
    Drugi od prawej: LA3361, 5G6
    Trzeci od prawej: TEAx570, HSSxx364 (tam gdzie są x nie udało mi się odczytać)
    I ostatni po lewej stronie nie odczytałem bo zasłaniają całkiem kondensatory.
  • Helpful post
    Rzuuf
    Level 43  
    LA4510 do "końcówka mocy" 0,25W przeznaczona do pracy przy niskim napięciu zasilania (2 do 6V). Jego aplikacja jest tutaj:
    http://www.digchip.com/datasheets/part_details.php?id=491312
    Powinny być takie 2 sztuki - ich jednoczesne uszkodzenie jest mało prawdopodobne (chyba, że ktoś im przyłożył zbyt wysokie napięcie).
    LA3361 to dekoder stereo (pracuje tylko dla FM), a TEA5570 ( http://www.digchip.com/datasheets/search.php?pn=tea5570 ) to wzmacniacz pośredniej AM/FM - jedyny kawałek "wspólnego" toru (oprócz końcówki z głośnikami) oraz przedwzmacniacza m. cz. (to ten zasłonięty!).
    Odczytaj ten ostatni scalak, ale wydaje mi się, że może być gdzieś jakaś przerwa na ścieżce masy, lub brak zasilania dla przedwzmacniacza.
    Posprawdzaj napięcia na nogach scalaków i porównaj z danymi katalogowymi. Jeśli napięcia się zgadzają, to prawdopodobnie scalaki są dobre, a jest możliwe np. "wyschnięcie" elektrolitów (C1, C2 i C6 na schemacie aplikacyjnym LA4510).
    artekideapop
    Level 13  
    Dzięki za obszerne wiadomości ale to niestety nie na moje możliwości bo nie znam się na tym wszystkim. Umiał bym tylko coś wymienić gdybym wiedział który element ale tutaj niestety ciężko stwierdzić co poszło.