Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Vista] Nie można połączyć się z siecią wifi

16 Mar 2012 12:43 2816 4
 • Poziom 21  
  Witam.
  Jakiś czas temu miałem problem z wykrywaniem sieci bezprzewodowych. Problem opisałem tutaj Link

  Działo się to po wybudzeniu komputera z hibernacji i polegało na tym, że po otwarciu okna sieci żadna nie była wykryta. Przycisk odśwież nie pomagał. Pomagał restart kompa lub wyłączenie i włączenie karty sieciowej z menedżera urządzeń. Wyłączanie przyciskiem na klawiaturze również nie pomagało.

  Tydzień temu przeinstalowałem system. Cztery dni instalowały się poprawki z SP2 włącznie. Nie było problemu. Aż do dziś. Teraz po wybudzeniu z hibernacji i otwarciu okna połączenia z siecią nie ma listy wykrytych sieci (nawet pustej tak jak wcześniej) ani przycisku odśwież. Ani żadnej opcji połącz z siecią. Później dołączę zrzut ekranu. Pomaga jedynie restart komputera.
  Jest na to jakieś sensowne wytłumaczenie? Dodam, że od kilku dni nic nie instalowałem, nie grzebałem w ustawieniach, rejestrze itd.

  Hm, teraz jak na złość wszystko działa. Aż nadto. Komputer był dziś hibernowany trzy razy i problem się powtarzał. Nie jest to więc jakaś chwilowa fanaberia systemu. Przed chwilą zahibernowałem system i od razu go wybudziłem (chciałem zrobić zrzut ekranu tego błędu). Nie dosyć, że się nie pojawił to w dodatku już byłem połączony z siecią. A to nigdy się nie zdarzało. Po wybudzeniu z hibernacji zawsze musiałem łączyć się ponownie.
 • Moderator - Sieci, Internet
  Jj_Johnys napisał:
  Po wybudzeniu z hibernacji zawsze musiałem łączyć się ponownie.

  Zarządzanie energią masz wyłączone w karcie sieciowej?
 • Poziom 21  
  Nie mam takiej zakładki w ustawieniach karty.
  Karta to Broadcom a komputer to HP 6730s.

  [Vista] Nie można połączyć się z siecią wifi

  Dodano po 4 [godziny] 34 [minuty]:

  Przed chwilą miałem dziwną sytuację. Komputer od jakiegoś czasu jest włączony a straciłem połączenie z siecią. Po otwarciu okna łączenia pojawił się błąd który pokazałem wyżej.
 • Poziom 43  
  A dlaczego hibernujesz kompa a nie zamykasz go?
 • Poziom 21  
  Hibernacja jest o wiele szybsza niż zamykanie. Zarówno przy wyłączaniu jak i włączaniu komputera.

  Dziś mogę dodać jeszcze to, że przy wstrzymywaniu/usypianiu komputera dzieje się to samo. Czyżby tylko pan młotek mógłby usunąć ten problem?