Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ograniczony dostęp do sieci na zasilanu bateryjnym asmax

16 Mar 2012 15:33 1245 2
 • Poziom 9  
  Witam posiadam następujący problem z siecią:
  posiadam laptop z kartą :Realtek RTL8191SE 802.11b/g/n WiFi Adapter
  Korzystam z akademickiej sieci internetowej i postanowiłem zamiast kabli użyć modemu z f. routera : asmax 1004 g (z softem netii)
  Po skonfigurowaniu ustawień (maska brama itp) wszystko działa należycie tj. mogę się łączyć z siecią bezprzewodowo (zabezpieczenie wpa-psk) oraz przez kabel ale już od gniazd w routerze. Problem pojawia się na zasilaniu bateryjnym laptopa, otóż po odłączeniu kabla zasilającego po około 1-2-3 mi.n tracę połączenie z internetem a w centrum sieci pokazuje się mi problem z połączeniem z siecią. Pomaga na trochę reboot routera zdalny bądź ręczny.
  Czy są gdzieś ustawienia wydajności karty bezprzewodowej w zależności od zasilania? Dodam że gdybym włączył komputer już na baterii to połączenie również nie jest "stałe" a gdy już nie mam tego połączenia to i tak mogę z powodzeniem połączyć się kablem przez router jak i normalnie z gniazdka. Również gdy już mam to połączenie ograniczone to mogę przez wifi się połączyć z routerem przez ip w przeglądarce. Próbowałem wgrać firmware do routera ale chyba już nie ma nowszego.
  Bardzo dziękuję z góry za pomoc (mam nadzieję że długość tekstu nie jest denerwująca po prostu chciałem dokładnie opisać problem)
 • Moderator - Sieci, Internet
  Szukaj w zarządzaniu energią dla karty sieciowej.
 • Poziom 9  
  Dzięki za odpowiedź, zdążyłem właśnie ustawić na maksymalną wydajność na zasilanu bateryjnym i na kablu i było ok ale znowu rozłączyło jak bateria osiągnęła 49proc. może to przypadek, nie wiem. . .