Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sempron 2400+ jak odblokowac mnożnik

teodor76 02 Jan 2005 03:17 11422 32
Termopasty
    teodor76
    Level 17  
    witam jak w temacie niemogę podkręcić tego proca jedynie samą magistralą ale to bezsęsu chcę go podciągnąc mnożnikiem ale sie nieda jest już może jakiś sposób aby mnożnik odblokować?
    i jak to zrobić
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Termopasty
    nietykalny
    VIP Meritorious for electroda.pl
    niestety nie odblokujesz mnożnika w stały sposób. Jedyna możliwość to wykonać małą przeróbke na wersje M (mobile). Wtedy uda ci się wszystkim manipulować spod windowsa, ale jeżeli płyta będzie kapryśna to uruchomi go (po tym modingu) ze wszystkim na full i poprostu spłonie żywym ognie :) Osobiście odradzam zabawy z takim czyś... Już widziałem jak tak spłonoł duron z 43 tygodnia.

Pozdrawiam
    fr3zer
    Level 14  
    Przeciez krecenie magistrala daje wieksze korzysci niz mnoznikem. wraz ze wzrostem fsb wzrasta czestotliwosc dzialania pamieci przez co caly system chodzi szybciej. Gdy krecisz mnoznikem tylko procesor pracuje szybciej.
    teodor76
    Level 17  
    teraz mam ustawioną magistralę na 166 mhz a pamięci na 200 , mam płytę asusa A7N8X-E deluxe
    jest tam mnustwo możliwości można manipulować fsb spod windowsa specjalny program załączony na cd wraz płyta główną. po podciagnieciu fsb na 200mhz cała magistrala pracuje na 400mhz proc ma 2000mhz , ale martwi mnie czy niepadnie grafika bo agp podnosi się z 66mhz na 80mhz i niewiem czy niewykopce grafiki giforce 4 440mx 128mb firmy sparkle ,powyżej 200mhz niestartuje , po zmianie mnożnika niereauguje na niego dopiero po zmianei z 10x166 na 13x 166 ale wtedy niestartuje
    minimalna róznica wynik 3dmark 2001se
    deflaut 6370
    podkręcony na 200mhz 7230
    jeżeli macie jakieś sugestje to czekam na propozycje byc moze pomoże zmiana procesora tylko na jaki żeby był wmiare wydajny i tani
    ps; przy okazji polecam właśnie ta płytę dla wymagających lub mniej wymagających jest super
    fr3zer
    Level 14  
    Quote:
    mam płytę asusa A7N8X-E deluxe

Przeciez to jest plyta z chipsetem nforce2 i ma blokade pci/agp czyli krecac magistrala pci i agb zostaje na defaultowym poziomie. Jezeli niby sie zmienia to zmien z auto na stale 66Mhz i po klopocie. Po drugie ta plyta oficjalnie wspiera fsb 400 wiec nie wieze ze masz te 80 na agp.
    Nie zmienisz mnoznika przy pomocy mobil moda na plytach nforce2. Po prostu nie dziala to tu.
    Zwieksz napiecie do 1.7V i zapusc go synchronicznie z pamieciami.
  • Termopasty
    lukasz726
    Level 26  
    wszyscy się rozpisują co można a co nie,a przecież pytanie brzmiało inaczej.jak odblokować mnożnik na tym procku.ja mam płytkę MSI K7N2 Delta2 platinium,i mi na 200MHz startuje na napięciu 1.8V,ale w czasie ładowania pulpitu zwiecha totalna.ja odblokowac mnożnik,lub co jest przyczyną zwiechy.mam kości kingston 2x256MB,i kartę radeon 9550 256MB 128bit.pozdrawiam
    AMD55
    Level 12  
    Jaki masz zasilacz powiedz najpierw i chłodzonko.
    teodor76
    Level 17  
    Nie zmienisz mnoznika przy pomocy mobil moda na plytach nforce2. Po prostu nie dziala to tu.
    Zwieksz napiecie do 1.7V i zapusc go synchronicznie z pamieciami.[/quote]
    to poco w biosie daja taką funkcje do zmiany mnożnika czyżby tylko atlon działał na zmiane mnożnika?
    niejestem dobry w te klocki ale conieco się znam zapuścić synchronicznie to znaczy że pamięci mam na magistrali 400mhz i magistrale cpu mam też puscić z 333 na 400mhz bo tak zrobiłem to wyciąga 2000mhz i to wszystko powyzej nieodpala
    a co do chłodzenia to miedziano aluminiowy wielki frezonne temperatura cpu 40c chipset 32c dodatkowe wentylatory w obudowie i zasilacz 350wat podejżewam że ładnie wyglada i to wszystko prawdopodobnie po podkreceniu zmienie cały radiator na inny z dobrej firmy żeby był cichszy
    bumek
    Level 15  
    nie wiem jak to jest w przypadku semprona ale to przeciez nic innego jak athlon wiec powinno dzialac, ale teraz do rzeczy. mam athlona (oryginalnie thorton 2000+) z odblokowanym dodatkowym cache i dziala na nim taka sztuczka (tzw drut mod) ze po wlozeniu drucika do socketa mozna dowolnie zmieniac mnoznik w zakresie do 12,5x co przy magistrali 400 mysle ze kazdemu powinno wystarczyc. nie pamietam dokladnie gdzie to sie wkladalo. znalazlem linka do strony z opisem na forum.tweak.pl nie podam go teraz bo tweak ma awarie
    lukasz726
    Level 26  
    jak to nie da się.nie ma rzeczy nie możliwych.ja już znalazłem w necie dokładny opis,gdzie mostkują L1 na procku,i wszystko ma działać.sam się biorę do roboty jak znajdę chwilkę.dam znać jak się to ma do opisu :) .pozdrawiam
    shaun
    Level 15  
    L1 mostkuja ale w tylko w Palomino i Tbread, w sempronach, thortona i bartonach ta zabawa odpada
    fr3zer
    Level 14  
    Semprony maja zalokowany mnoznik i jedyny sposob jaki do tej pory wyszedl na odblokowanie to mobil mod. Dziala on niestety tylko na plytach opartych na via. Prawdobodobnie nie chce isc wyzej niz fsb 200 dlatego ze albo za male napiecie w koncu to juz jest 2000MHz albo poluzuj timingi na pamiatkach.
    tjn
    Level 2  
    Witam. Czy udało się już komuś odblokować mnożnik w Sempronie? Może ktoś ma linki do stron gdzie opisują jak tego dokonać?
    Vizzle
    Level 21  
    Jak dlugo czytam o oc niewidzialem takiego postu lub tematu. Gdyby bylo mozna to by sie szybko rozeszlo bo Semp to konstrukcja spod strzech.
    ul1002

Level 35  
    fr3zer wrote:
    Przeciez krecenie magistrala daje wieksze korzysci niz mnoznikem. wraz ze wzrostem fsb wzrasta czestotliwosc dzialania pamieci przez co caly system chodzi szybciej. Gdy krecisz mnoznikem tylko procesor pracuje szybciej.

Może poza tematem , ale takie bzdury to tragedia ,potem przychodzą do serwisu że działało wczoraj a dziś nie ,serwisant traci cenne sekundy na porawianie ustawień po informatyku amatorze . :(
    teodor76
    Level 17  
    a może odnowić temat być może już ktoś cos wykombinował najlepiej by brzmiała odpowiedz nieda sie i koniec tematu a nietam rozpisywanie niewiadomo czego a jak sie da ? to napisać co i jak jakiś link albo co :-))
    donKalmaro
    Level 11  
    JA caly czs szukma cos na ten temat i nic sensownego jedni pisza ze sie da L5 jakis olowkek itp (sensowne istrukcje by sie przydaly) a drudzy znowu ze sie nieda ........ wiec lipa nie wieadomo co robic..... ja ma podkreconego semprona 2400+ na 2800+ wiadomo jakie taktowania jak ktos ma pojecie o czym mowa ... na wiecej juz fsb nie pozwala ...... jedynie mnoznik ...... ale jak !!!!
    soul_666
    Level 15  
    A nie łąska sobie spróbować . .. .:?: . ... Raz sie żyje jak powiedzą że działą to pewnie zrobisz . .. a może Ci się proc spali . .. . Powiedzą że nie działą to nie zrobisz a mogłeś . . .. . PRÓBOWAĆ . .. .:!: . .. .. .. . U mnie MOBILE MOD działą bez żadnego ale . .. . I na każdym sempie powinien chodzić do mnożnika x11 . .. a powyżej . .. . Zależy od chłodzenia, płyty głównej, zasilacza i puszczonego napięcia na procku . .. .

Poza tym jest ok 4 lub 5 tematów na temat podkręcania sempronów . .. I jest tam już wszystko napisane co może być . ... Wiec nie wiem czy ma sens dalej ciągnąć ten temat . .. . :?
    nom
    Level 23  
    donKalmaro wrote:
    JA caly czs szukma cos na ten temat i nic sensownego jedni pisza ze się da L5 jakis olowkek itp (sensowne istrukcje by się przydaly)

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz, ale tak po krotce.
    Mostek L5 od prawej zworki:
    1) MP - multi procesor
    2) Mobile - mobilny
    3) 24x - mnoznik maks. 24 razy
    4) to nie pamietam

Jezeli chodzi o ołówek to lepiej jakiś miękki, 2B-6B.
    Wszytsko zależy od egzemplarza, można natrafić na taki, że laser przeciął ścieżkę aż do miedzianej masy (która znajduje się pod mostkiem). Wtedy nie można zamalować przerwy, bo zrobimy zwarcie mostka do masy.
    W wiekszosci przypadkow wystarczy uzupelnic przerwe zrobiona przez laser zwykłym ołowkiem i zalepić taśmą, żeby grafit się nie przemieszczał.
    Lepiej zrobic to lakierem przewodzacym, no ale tracimy gwarancje, bo sladow ingerencji nie da sie tak łatwo zatrzeć. :-)

Trzeba jeszcze sciagnac program do zmiany mnoznika po windowsem, domyslnie ustawia chyba 11x.

Tutaj poczytaj:
    http://fab51.com/cpu/barton/athlon-e24.html
    arkadiusz1988
    Level 15  
    witam ma semprona 2500+ na płycie BIOSTAR NF325-A7 S754, DDRAM 256MB PC400, i wiem że sempron ma zablokowany mnożnik, na FSB doszłem max do 216, ale jest podkręcanie HYPERTRANSPORT ale niewiem gdzie on jest w biosie nie ma niczego takiego :( może ktoś mi pomoże ?? proszę pozdrawiam pa :)
    ziomal155
    Level 15  
    Tu masz jak przerobić na mobile
    Moderated By nietykalny:

Zawartość załącznika: Dostępna ogólnie w internecie, Opis przedstawia identyczny co z forum elektrody. Materiał wogóle nie dotyczy tego tematu.

swierzak_
    Level 20  
    @arkadiusz1988
    Ty masz proca na s754 a to jest temat o sA.
    Ale doradz Ci. Zmniejsz mnoznik HT na 3x i od razu ustawi pamięci na 166Mhz.

A wracajać do tematu to mam pytanie czy mobile mod działa na płytach na nforce2??
    Stingerek
    Level 28  
    Przeciez jest opis na Elekktroda.pl
    Czy ktos tu czytal watek ( zajrzyj zanim zapytasz ? )
    I kto pwoiedzial ze sie nie da zrobic mobile moda na plytach opartych o NF2 ?
    Ja mam GA7n400SL i jakos u mnei sie da !
    JA mam ustawionego sempa na 11x200 i smiga bez zmiany napiecia.
    Tutaj jest wszystko łopatologicznie opisane
    I nie ołówek tylko srebrny lakier ! Taki jak do naprawy uszkodzonego ogrzewania tylnej szyby w samochodzie.
    swierzak_
    Level 20  
    No i co sie denerwujesz...

Ten opis co podałeś to przeczytałem (ale ty chyba nie). I jest napisane:
    Quote:
    5. Sempron, mobil mod (odblokowanie mnożnika)-przeróbka na mobila nie dziala na płytach opratych o NF
    , dlatego chciałem się upewnić. A skoro u Ciebie działa na nforce to ok. Tak przy okazji mógłbyc zapodac screena z ustawieniami twojego mobile-sempa (2200Mhz na 1,6V to już całkeim ok).

A jeszcze odnośnie ołówka to tam jest napisane, że można ołówkiem.. to jak to w końcu jest ?

I mam pytanie co do tego jeszcze
    Quote:
    Dzieję się tak wówczas gdy laser przeciął ścieżkę zbyt głęboko i wówczas łączymy ścieżkę z masą. Jednak jest to najmniej inwazyjny sposób, gdyż w łatwy sposób możemy przywrócić procesor do stanu oryginalnego.
    Jak poznać, czy laser zbyt głęboko przeciał scieżke?? Czy coś będzie wtedy konkretnego widać??
    I jak poznać czy można bezpiecznie łączyc przerwane ściezki??
    Jakby ktoś miał dostęp do szczegółowych fotek to nie zapodać.

Pozdro :)
    Stingerek
    Level 28  
    Jest odpowiedni filmik na Tomshardware jak przerobic proca na mobila.
    Pozatym , ołówek nie działa bo ma za duża rezystancje nie będe dokładnie tłumaczył.
    Chodzi o to że jak laser przetnie sciezke i zrobisz to olowkiem to grafit wsypie sie do dziurki i zewrze z masą.
    A na sstarych duronach ( w "kamiennej obudowie") mozna tak bylo zrobic.
    laser nie wypalal dziury w obudowie procesora, tylko poprostu mostki byly rozlaczone.. jakby to powiedziec jak by byly przetarte :)
    A co do fotek z ustawieniami, niestety tego kompa mam właśnie w przemyślu, ja studiuje w radmiu, i nie mam takiej możliwości zeby podeslac fotki.

Co do lączenia sciezek , na tym filmiku pokazane jest krok po kroku ( tylko tamakurta laczone sa mostki L1 na Athlonie 1900+ ) zasada jest ta sama w przypadku L5 moda.
    swierzak_
    Level 20  
    No ale jak sie nie da, jak sie da. Przeciez nawet w tym tutaj jakby faqu o modach jest napisane, że sie da. Poza tym, wyczytałem ze ludzie robili to ołówkiem i działało. Co prawda, jest to mniej trwalsza metoda, ale latwiejsza.

Dodatkowo coś jest jeszcze podejrzane z tym działaniem na nforce. Jeszcze nie spotkałem się z wypowiedzią, że komuś działa na nforsie. Narazie ty jestes pierwszy i mam nadzieje, ze nie sciemniasz :/

Ponowiam pytanie (może też ktos inny sie wypowie).
    Czy da się jakoś wizualnie sprawdzic, czy przypadkiem w czasie moda nie dojrze do spotkania grafitu z masą??
    I przy okazji, co się stanie jesli dojdzie do tego zewrzenia. Będzie mozna ten grafit wymazac np gumka czy proc się doszczetnie zniszczy??
    Stingerek
    Level 28  
    Quote:

Czy da się jakoś wizualnie sprawdzic, czy przypadkiem w czasie moda nie dojrze do spotkania grafitu z masą??

Omomierz, i jest taka złota kropeczka na procku.
    Dotykasz do neij jedna koncowka miernika , a do mostku druga, jak jest przejscie to znaczy ze masz zwarte do masy i lepiej go nei wsadzac do socketu.

A ja to nie wiem dlaczego mialoby nie dzialac na NF2 ?
    Bo co ?
    Przeciez mam kilku znajomych i u nich tez dziala.
    pucus91
    Level 13  
    widze ze znow ktos mowi ze zwarcie mostka do masy spowoduje co najmniej uszkodzenie proca, ja pytam czy ktos tak zepsul procesor i czy jest pewnien ze to przez zwarcie mostka do masy, a nie dwoch mostkuw razem.
    ozy2001
    Level 28  
    Czepiacie sie tego zwarcia mostka z masa... Wystarczy, ze w otwory po laserze zapuscicie kropelke - taki fajny klej... i juz nie musicie sie martwic o zwarcie ;]

Sprawdzilbym ten mod na sempronie i NF-2 ;] Ale niestety nie mam takiego proca :p
    Jak ktos mi go zapoda - to sprawdze :D Oczywiscie oddam go w razie powodzenia/niepowodzenia ;)
    janek1984
    Level 11  
    Witam Forumowiczów.
    Mam takie poważne pytanie, moja płyta Gigabyte GA-7VT880-L nie ma blokady AGP/PCI ani dostępu do dzielników, właśnie dlatego zdecydowałem się na przeróbke proca. No i tu się pojawia problem. Mianowicie na oc-inside znalazłem schemat jak zmienić FSB na 200 drutmodem, ale jeśli zmienie FSB to czy płyta dobierze sama dzieliki AGP/PCI? Bo jeśli nie to to AGP/PCI wyniesie odpowieddnio 40/80 więc może być problem.
    Pytanie nr 2: Czy można drutmoda robić w taki sposób, że kształtuje kawałek drutu w literę U,wkładam w odpowiednie piny na gnieździe i na to zakładam proca?
    z góry dziękuję za pomoc
    pozdrawiam