Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki program uzyc zeby np.muze z bitrate 56 przerobic do128?

02 Sty 2005 04:23 822 5
 • Poziom 10  
  Mam taki temat nagrywam sobie nieraz muze z winampa ale niekore rozlosnie radiowe nadaja na malym bitrate a co za tym idzie jakosc dzwieku jest slaba .Jakas stacja radiowa puszcza muze w bitrate np.48 i jak juz sobie nagram na twardziela to w jaki sposob i jakim programem
  moge przerobic to do bitrate wiekszego??
 • Poziom 21  
  Jest b. dużo takich programów. CDex, Winamp przy odpowiednich pluginach, Nero. Każdy lepszy program do nagrywania dźwięków to potrafi(poza windowsowskim rejestratorem).
 • Poziom 20  
  Zwiększysz tym tylko wielkość wynikową pliku. Jakości nie. Kompresja Mpeg Layer 3 jest kompresją (jak wiesz) stratną, czyli mnóstwo informacji ginie w procesie kodowania.
  Chyba że chcesz robić płytę MP3 do radioodtwarzacza CD w samochodzie, wtedy zrozumiem, bo nie wszystkie bitraty są akceptowane, i wtedy wręcz trzeba stosować upsampling.
 • Poziom 31  
  Konwersja parametrów nagrania w zwyż, może wnieść zakłócenia sygnału, w znacznym stopniu przez zmianę na wartość nie będącą wielokrotnością poprzedniej i przez wpływ jakości samego oprogramowania - która najczęściej pozostawia wiele do życzenia...

  W praktyce nagranie w 56kbs przekonwertowane do 128 może brzmieć nawet gorzej niż przed zmianą.

  PS: 56kbs jest wprawdzie uzasadnione prędkością łączy internetowych.
  Ale typowe dla nagrań ogólno dostęnych 128kbs, nadaje się może do zapisywania efektów do gier...
 • Poziom 10  
  dzieki za odpowiedzi chlopaki