Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie wieży Technics i głosników.

KyROS 16 Mar 2012 20:11 2824 3
  • #1 16 Mar 2012 20:11
    KyROS
    Poziom 2  

Witam serdecznie fachowców i speców od elektroniki. Mam niemały problem z podłączeniem i działaniem elementów audio firmy Technics. Zacznijmy od początku.

Na zestaw audio składa się : Amplituner SA-TX30, CD SL-PS770A, MD SJ-150, Procesor/korektor SH-GE90.

Pytanie 1 - Jak połączyć wszystkie elementy tak aby dźwięk przechodził zarówno z CD jak i MD przez procesor dźwięku, nadmieniam że amplituner nie posiada funkcji "Tape monitor" przełączanie może nastąpić chyba przez przycisk w korektorze "source" ?

Pytanie 2 - Do amplitunera można podłączyć kolumny o impedancji od 4 do 16 Ohm. Posiadam kolumny 4 Ohm i załączam przycisk Low Impedance, amplituner posiada wskaźniki wychyłowe "Power Meter 8 Ohm" I już przy lekkim podkręceniu "volume" głośniki głośno grają a wskaźniki wychylają się do samego końca tak ma być ?

Pytanie 3 - Po podłączeniu procesora przy muzyce lekkiej idealnie gra natomiast przy muzyce ostrzejszej metal, techno (duży bas) głośniki charczą, wcześniej tego nie było, gdy podłączam sam amplituner do cd jest ok. Czy to wina tranzystorów w procesorze ?

Pytanie 4 - Jak podłączyć gramofon brak wyjścia "PHONO" w amplitunerze, wiem że są przedwzmacniacze gramofonowe ale pod jakie wejście je wpiąć Tape czy VCR.

Uff to już koniec mam nadzieje że mi pomożecie, bo bez was nie zrobię nic.

Poniżej obrazek

Połączenie wieży Technics i głosników.

0 3
  • #2 16 Mar 2012 23:54
    kizek
    Poziom 35  

Ad.4 jedno i drugie możesz wykorzystać najważniejsze to przedwzmacniacz gramofonowy o charakterystyce RIAA.

1
  • #3 17 Mar 2012 05:42
    Polon_us
    Poziom 41  

ad.2 - czy przy naciśnięciu Low Impedance zapala się wskaźnik "Low Imp."? Musi być przytrzymany co najmniej 4 sek. aby się przełączyło. Inną sprawą jest to, że kolumny 4 Ohm możesz użyć tylko wtedy, kiedy używasz tylko jedną parę kolumn - A lub B. Jeżeli używasz dwóch par kolumn, to niezbędne minimum jest 8 Ohm.
    Zakładam, że Twoje kolumny mają minimum 70W, a i więcej by się nadało, aby spokojnie współpracowały z tym urządzeniem. Powyższe sugestie oparłem na podstawie instrukcji tego wzmacniacza.

0
  • #4 18 Mar 2012 14:58
    KyROS
    Poziom 2  

Tak podłączam tylko jedną parę kolumn i przełączam na "low impedance", ale czy to normalne przy kolumnach 4 Ohm ze wskaźniki dochodzą do samego końca przy lekkim podkręceniu głośności ?.

0