Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niskie ciśnienie na jednym cylindrze

16 Mar 2012 20:53 31147 25
  • Poziom 9  
    Skoda Octavia 2001 1.4 16V
    Silnik nierówno pracuje nie ma siły, przygasa.
    Vag pokazuje błąd:
    16490 - Manifold / Barometric Pressure Sensor (G71) / (F96): Implausible Signal
    Pomiar ciśnienia pokazał:
    cylinder 1 - 8,5
    cylinder 2 - 14
    cylinder 3 - 14
    cylinder 4 - 14
    po prubie olejowej:
    cylinder 1 - 9,5
    cylinder 2 - 15
    cylinder 3 - 15
    cylinder - 15
    Wymieniłem pierścienie i po wymianie ciągle to samo:
    cylinder 1 - 8,5
    cylinder 2 - 16
    cylinder 3 - 16
    cylinder 4 - 16

Czy ktoś podpowie mi co może być przyczyną niskego ciśnienia w pierwszym cylindze...?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Czy ja się oby nie mylę, że Twoja próba ciśnieniowa odrzuciła pierścienie z kręgu podejrzanych? Skoro nie wzrosło znacznie ciśnienie, to chyba jednak zawory puszczają?
  • Poziom 9  
    Powiedziano mi że jak wzrośnie to wina pierścieni więc dałem ciała...
    Czy to się tyczy uszczelniaczy czy głowica do robienia...?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    no to dobrze Tobie powiedziano,tylko że nie wzrosło
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    mimokd napisał:
    Powiedziano mi że jak wzrośnie to wina pierścieni więc dałem ciała...
    Ale nie powiedziano ci o ile ma wzrosnąć ciśnienie po próbie olejowej. I cała twoja robota psu w dupę.
  • Poziom 9  
    Czy to znaczy źe nieszczelne są zawory czy uszczelniacze...?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Uszczelniacze to tylko od oleju uszczelniają a nie od kompresji. Któryś zawór się nie domyka, lub gniazdo wypalone, ewentualnie pęknięta głowica w okolicach 1 cylindra.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Raczej głowica do naprawy. Można spróbować wymienić same zawory. Zdemontować stare z cylindra o niskim ciśnieniu, sprawdzić dokładnie przylgnie.dotrzeć pastą nowe, założyć nowe uszczelnienia i sprężyny. Sprawdzić szczelność (np. naftą), jak będzie trzymać założyć głowicę. Jeżeli silnik ma duży przebieg wymień wszystkie uszczelniacze za jedną robotą. Przy zakładaniu szklanek popychaczy usuń olej z komory olejowej bo możesz mieć później uchylony któryś zawór. POWODZENIA
  • Poziom 9  
    Dzięki wszystkim za rady...
    Biorę się do roboty...
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Sprawdź dokładnie hydraulikę sterującą zaworami. To jest częsta usterka w tych silnikach (podobnie jak w silnikach 1.4/60 i 68 KM - tam to już nagminnie...).
  • Poziom 42  
    Ale po pierwsze tak zaniżona kompresja na jednym garku nie spowoduje aż tak silnych objawów jakie opisujesz a po drugie.... Odczytany błąd nie z tym ciśnieniem się wiąże...
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Jak ciśnienie dobrze zmierzone to pierwszy cylinder nie trzyma ciśnienia, i stąd nierówna praca i jak zeimp napisał w swej mądrości :D to może być sterowanie i nieszczelność samych zaworów ,a na marginesie ta naprawa i diagnoza to popelina, ta wiedze to podał Ci rzeżnik?
  • Poziom 42  
    batigol66 napisał:
    T5 pokaż mi gdzie tak pisze że wymienił uszczelke pod głowica lub gdzie pisze że głowica została splanowana?

Odpiszę ci za kolegę. Zakładamy że skoro wymieniał pierścienie to nie zrobił tego przez tłumik tylko wyjął tłoki przez takie cztery dziury widoczne dość wyraźnie po zdjęciu głowicy. Można również założyć że nikt przy zdrowych zmysłach nie postawi głowicy na starej uszczelce i bez planowania. Tak więc wymienił.
  • Moderator Samochody
    kortyleski napisał:
    i bez planowania

A to niby czemu? Planuje się tylko jak jest potrzeba.
  • Poziom 32  
    kol ociz przy takich naprawach jak wyżej to odkręcają jak popadnie i deformacja gotowa i ... a jak to qrna sprawdzić że krzywe przyleganie? -to dylematy tych co tak naprawiają -toć taki kawał metalu eeee napewno dobre, dalej się nie naśmiewam bo kol.zeimp poszedł w moderatory to banana mi zapoda:D
  • Moderator na urlopie...
    wopor napisał:
    dalej się nie naśmiewam bo kol.zeimp poszedł w moderatory to banana mi zapoda:D

W Twoim wypadku raczej nie grozi, ponieważ "naśmiewanie", o którym piszesz ma sens (wiemy to obydwaj), tak więc spoko ;)
    A, że na forum można się wiele dowiedzieć (np. wym. pierścieni i złożenie na starcej uszczelce), to inna historia... Poczekam na ustosunkowaniu się autora do tematu i zapewne zostanie on zamknięty.
  • Poziom 32  
    Tak się zbieram by opisać na tech.samochodowej poprawna technologie napraw silników sam. ale z drugiej strony jest tego w sieci tyle że mam wewnetrzną niechęć :D , ale dobrze że są jak kol zeimp i inni modzi(pewnie młodzi :D ) że im się chce ja już tylko "stary człowiek i może" :D , a do tematu co autor miał na mysli pewnie sie nie dowiemy.
  • Poziom 9  
    Dla dokładnego wyjaśnienia całej sytuacji opiszę co zostało zrobione...
    Nowa uszczelka pod głowicę ale bez planowania (wiem co sobie myślicie). Informacje dostałem złe na pewno jeżeli chodzi o diagnozę ale teraz na to za późno...
    Całą robotę zrobiłem sam więc możecie się nabijać - jestem za granicą i dlatego sam próbuje bo to majątek tutaj kosztuje...
    Jak uporam się z głowicą to dam znać czy mi się udało a ciśnienie w kolektorze to niestety nie wiem jak się sprawdza...
  • Poziom 30  
    T5 napisał:
    batigol66 napisał:
    Wymień uszczelke pod głowica.
    Przeczytałeś pierwszy post?Myślisz że pierścienie jak się wymienia?

Znam takiego z okolicy co skrzynię i wał wyciąga bo taniej (robota w/g to podobno nie koszty:)) a klienta za uszczelkę naciąga tak więc "można" 8-O.
    pozdr
  • Poziom 34  
    przem27 napisał:
    Znam takiego z okolicy co skrzynię i wał wyciąga bo taniej (robota w/g to podobno nie koszty:)) a klienta za uszczelkę naciąga tak więc "można" .
    pozdr

Kolega napisze jeszcze w jakim to było silniku bo nie chce mi się wierzyć w takie rzeczy.
  • Poziom 30  
    Silnik F9Q, trafiło to do mnie tydzień po operacji wymiany pierścieni (podobno), po przejściu "choroby szalonych diesli" podyktowany ekonomiką przeszczep serca dopiero pomógł (wraz ze skrzynią).
    pozdr
  • Poziom 30  
    Tak napisałem, okraszone to zostało sarkazmem gdyby kolega nie zauważył, prostując, według mnie nic nie zrobił tylko skasował pieniądze, (bo niby co z natryskiem denka tłoka?:) mówiąc że wymienił uszczelkę głowicy, prywatnie chwali się że tak załatwia naiwniaków. Wydaje mi się że właśnie wywaliliśmy temat do kosza głupią polemiką na tematy retoryczne, jeśli kolega ma jeszcze jakieś pytania proponuję na priv.
    pozdr
  • Poziom 32  
    kol mimokd, ja przynajmniej się nie nabijam z Ciebie jako uzytkownika tylko z tych "trafionych diagnoz" trzeba niestety trochę wiedzy i praktyki nabyć by wmiare trafione przyczyny usterki podać, w realnym socjalizmie przychodziło mi sie uczyć i zdobywać praktykę i innowacyjność w pomysłach jak naprawić przy braku części dostępu do maszyn i urządzeń do napraw co powodowało nieraz ból głowy od móżdzenia :D , teraz to dla mnie sama przyjemność i pracy i dostepu do info i gadżetów (blokady itp), a swoją drogą raz widziałem naprawę wymiany wału korbowego w byłym Zsrr wykonywaną na rowie jako kanał i po naprawie silnik całkiem przyzwoicie pracował sam ZIŁ :D, pozdrawiam