Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Dell] Klonowanie dysków twardych

carnivore_23 16 Mar 2012 21:14 3087 8
  • #1 16 Mar 2012 21:14
    carnivore_23
    Poziom 16  

Witajcie. Mam komputer Dell Optiplex GX745. Niestety dysk twardy jaki jest w tym komputerze ma tylko 40 Gb. Kupiłem drugi dysk dużo większy - 320 Gb. Próbowałem sklonować dane z pierwszego dysku na nowy dysk. Próbowałem to zrobić za pomocą Nortona Ghosta 15 ale zakończyło się to Blue Screenem. Dysk ma dwie partycje - pierwszą - 64 Mb z jakimiś programami diagnostycznymi Della a drugą z systemem i danymi. Może ktoś z was klonował dyski za pomocą innego softu z większymi sukcesami i może coś podpowiedzieć. Zainstalowany system operacyjny na tym komputerze to Windows XP.

Przepraszam Admina jeśli temat jest w niewłaściwym dziale.

0 8
  • #2 16 Mar 2012 21:20
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

carnivore_23 napisał:
    ale zakończyło się to Blue Screenem

I żadnych białych znaczków na tym niebieskim kolorze nie dojrzałeś?

0
  • #3 16 Mar 2012 21:23
    carnivore_23
    Poziom 16  

Dostrzegłem białe znaczki :) pojawił się komunikat session3_initialization_failed o ile dobrze wszystko pamiętam bo robiłem to jakiś czas temu a teraz chciałbym wrócić do tematu.

0
  • #4 16 Mar 2012 21:23
    xury
    Poziom 38  

Ja używam darmówki Clonezilla.

0
  • #5 16 Mar 2012 21:24
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Spróbuj sklonować 1:1 a potem dopiero zmień wielkość partycji.

0
  • #6 16 Mar 2012 22:12
    wactener
    Poziom 15  

Acronics - bardzo dobry - zdarzyło mi się, że musiałem naprawić instalację XP z płyty

0
  • #8 17 Mar 2012 10:09
    lolo56
    Poziom 22  

EASEUS Todo Backup Free 4.0.0.5
    Pozdrawiam

0
  • #9 24 Mar 2012 13:37
    Lazer
    Poziom 23  

Coś bardziej prostego i niezawodnego ... XXClone. Sprawdzony od lat i banalnie prosty i darmowy a zajmuje 3.5MB a nie tak jak np EASEUS Todo Backup Free 4.0.0.5 80MB. Ważne aby po zakończeniu kopiowania wejść w zakładkę COOL TOOLS i w Make Bootable zaznaczyć wszystko i zatwierdzić a później w Duplicate Vol.ID kliknąć na OK. Dotyczy to tylko partycji systemowej. Resztę można skopiować jak się chce.
    Po wyłączeniu komputera i odpięciu uszkodzonego dysku z którego dane zostały skopiowane system na nowym HDD wstaje bez zająknięcia. Inne programy testowane przeze mnie klonowały HDD tylko co z tego jak po starcie z nowego dysku w lewym rogu ekranu migał kursorek i na tym sie kończyło.
    [Dell] Klonowanie dysków twardych

1