Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

oświetlenie parkuru dla koni

maro13 16 Mar 2012 21:19 1976 7
  • #1 16 Mar 2012 21:19
    maro13
    Poziom 9  

Witam, proszę o podpowiedz jakie zastosować oświetlenie na parkur dla koni hala ma wymiary 50m na 20m i wysokość 6m.Stare lampy to sodówki a właściciel chce aby było jaśniej a oszczędniej, zastanawiam się nad metalohalogenami. Mam jeszcze pytanie jakie powinno być natężenie oświetlenia na parkur[/b]

0 7
  • #2 16 Mar 2012 21:20
    Arturo2005
    Poziom 33  

Metalohalogen to dobry wybór.

1
  • #3 16 Mar 2012 21:29
    Arturo2005
    Poziom 33  

Możesz tutaj trochę poczytać Link

0
  • #4 16 Mar 2012 21:37
    15kVmaciej
    Poziom 35  

Arturo2005 napisał:
    Możesz tutaj trochę poczytać Link

..Widać tamte konie też przekonały inwestora do przygaszonych świateł.. :black:

0
  • #6 19 Mar 2012 17:23
    maro13
    Poziom 9  

Wielkie dzięki jak zamontuje i zmierzę to dam znać

0
  • #7 18 Lut 2014 07:55
    Windzia
    Poziom 1  

Witam,
    Na forum jestem pierwszy raz. Niestety nie znalazłam poszukiwanej odpowiedzi. Liczę na pomoc specjalistów ;)

Moje pytanie dotyczy oświetlenia ujeżdżalni o podobnych wymiarach jak w pierwszym poście tego wątku. Nie chcąc powielań tematów mam nadzieję że uda się odświeżyć dyskusję.

Mam do oświetlenia niezadaszony plac do jazdy o wymiarach 20x40m.
    Uzyskałam informację że odpowiednie będą halogeny o mocy 500w. Dwie lampy - po jednym na krótkiej ścianie, lub cztery sztuki w rogach.

Chcę użyć halogenów LEDowych początkowo dwóch w przyszłości (jeśli zajdzie potrzeba) myślę o założeniu kolejnych dwóch. Decyduje oczywiście aspekt ekonomiczny. Lampy będą umieszczone na słupach o wysokości ok 6 m.

Jakiej mocy lampy będą odpowiednie? Czytałam że 50w będzie świeciło odpowiednio mocno jak 500w tradycyjnego halogenu. Czy faktycznie?
    Na jakie parametry powinnam zwrócić uwagę kupując takie oświetlenie?

Liczę na wszelkie wskazówki również dotyczące instalacji. Chciałabym uniknąć niepotrzebnych zakupów a w tym temacie niestety jestem totalnie zielona.

0
  • #8 18 Lut 2014 11:40
    JohnySpZOO
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Windzia napisał:
    Mam do oświetlenia niezadaszony plac do jazdy o wymiarach 20x40m.
    Uzyskałam informację że odpowiednie będą halogeny o mocy 500w. Dwie lampy - po jednym na krótkiej ścianie, lub cztery sztuki w rogach.

Chcę użyć halogenów LEDowych początkowo dwóch w przyszłości (jeśli zajdzie potrzeba) myślę o założeniu kolejnych dwóch. Decyduje oczywiście aspekt ekonomiczny. Lampy będą umieszczone na słupach o wysokości ok 6 m.

Jakiej mocy lampy będą odpowiednie? Czytałam że 50w będzie świeciło odpowiednio mocno jak 500w tradycyjnego halogenu. Czy faktycznie?
    Na jakie parametry powinnam zwrócić uwagę kupując takie oświetlenie?

Liczę na wszelkie wskazówki również dotyczące instalacji. Chciałabym uniknąć niepotrzebnych zakupów a w tym temacie niestety jestem totalnie zielona.
    Chcąc uniknąć niepotrzebnych zakupów i mieć satysfakcję dobrze wykonanej roboty zleć wykonanie projektu uprawnionemu projektantowi który wykona symulacje natężenia oświetlenia oraz dobierze odpowiednio oprawy o stosownej mocy. I kolego nie wierz wszystkiemu co piszą ludzie w necie bo jest wiele bzdur popisanych.

0
  Szukaj w 5mln produktów