Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes vito nie działają kierunkowskazy

16 Mar 2012 21:55 9217 6
 • Level 10  
  Witam szanowne forum. Od jakiegoś czasu mam problem z kierunkowskazami w mercedesie vito. Problem polega na tym że po przekręceniu kluczyka i włączeniu któregokolwiek z kierunkowskazów zapala się kontrolka na tablicy ale żarówki nie świecą i nie migają. Natomiast światła awaryjne działają w sposób prawidłowy. Chciałbym jeszcze dodać że po przekręceniu stacyjki na zapłon przepala się bezpiecznik nr.7 który jest właśnie odpowiedzialny za kierunkowskazy i wycieraczki.

  Prosiłbym o pomoc w sensie nakierowania mnie gdzie mam szukać.

  Z góry dziękuje
 • Mercedes specialist
  Najpierw się zastanów o które auto chodzi
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_Vito
  a potem się zastanów czy swoim pytaniem ułatwiasz udzielenie odpowiedzi.
  Vito jest w produkcji już prawie dwadzieścia lat - naprawdę myślisz, że to jest "maluch" klepany w jednym modelu przez cały okres produkcji??? :-/
 • Level 10  
  Jest to mercedes vito w638 rok produkcji 1997 silnik 110 cdi
 • Helpful post
  Mercedes specialist
  Zajrzałem trochę w schematy do tego modelu, jednak na żadnym z nich nie ma bezpiecznika o numerze 7 odpowiedzialnego za kierunkowskazy i wycieraczki. Na jednym ze schematów jest to numer 6, na innym numer 8. Mniejsza z tym. Skoro mamy światła awaryjne w porządku, to można przypuszczać, że w instalacji migaczy zwarcia nie ma. Podejrzane są wycieraczki, i w takim przypadku dobrze by było dotrzeć do wtyczki silniczka wycieraczki i ją odłączyć na próbę. Druga próba: odłączyć przełącznik zespolony pod kierownicą (czyli odkręcić śrubkę na górze skrzynki bezpieczników) Co prawda wtedy odłączymy zarówno włącznik wycieraczek jak i włącznik migaczy i awaryjnych - ale jest prawdopodobne, że taka próba może dać nam nowe wiadomości.
 • Level 10  
  Próbę z odłączeniem przełącznika zespolonego już zrobiłem po odłączeniu tego przełącznika zwarcie nadal występuje Ale z tymi wycieraczkami to zaraz sprawdzę jak będę coś wiedział nowego to dam znać. A jeszcze takie pytanko po za tematem czy przerywacz to ta płytka która znajduje się w środku skrzynki z bezpiecznikami ?
 • Helpful post
  Mercedes specialist
  bartek22031992 wrote:
  czy przerywacz to ta płytka która znajduje się w środku skrzynki z bezpiecznikami ?

  Niestety tak. Na zewnątrz jest jedynie element wykonawczy - czyli przekaźnik.
 • Level 10  
  Przed chwilą rozwiązałem problem przyczyną był kabel fioletowo/czarny który był przetarty w miejscu gdzie wchodził do komory silnika i zwierał do masy po naprawie (zlutowaniu i zaizolowaniu) nie było już zwarcia i wszystko wróciło do normy. Dziękuje za pomoc