Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes vito nie działają kierunkowskazy

16 Mar 2012 21:55 7687 6
  • Poziom 10  
    Witam szanowne forum. Od jakiegoś czasu mam problem z kierunkowskazami w mercedesie vito. Problem polega na tym że po przekręceniu kluczyka i włączeniu któregokolwiek z kierunkowskazów zapala się kontrolka na tablicy ale żarówki nie świecą i nie migają. Natomiast światła awaryjne działają w sposób prawidłowy. Chciałbym jeszcze dodać że po przekręceniu stacyjki na zapłon przepala się bezpiecznik nr.7 który jest właśnie odpowiedzialny za kierunkowskazy i wycieraczki.

Prosiłbym o pomoc w sensie nakierowania mnie gdzie mam szukać.

Z góry dziękuje
  • Sklep HeluKabel
  • Spec od Mercedesów
    Najpierw się zastanów o które auto chodzi
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_Vito
    a potem się zastanów czy swoim pytaniem ułatwiasz udzielenie odpowiedzi.
    Vito jest w produkcji już prawie dwadzieścia lat - naprawdę myślisz, że to jest "maluch" klepany w jednym modelu przez cały okres produkcji??? :-/
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Jest to mercedes vito w638 rok produkcji 1997 silnik 110 cdi
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Zajrzałem trochę w schematy do tego modelu, jednak na żadnym z nich nie ma bezpiecznika o numerze 7 odpowiedzialnego za kierunkowskazy i wycieraczki. Na jednym ze schematów jest to numer 6, na innym numer 8. Mniejsza z tym. Skoro mamy światła awaryjne w porządku, to można przypuszczać, że w instalacji migaczy zwarcia nie ma. Podejrzane są wycieraczki, i w takim przypadku dobrze by było dotrzeć do wtyczki silniczka wycieraczki i ją odłączyć na próbę. Druga próba: odłączyć przełącznik zespolony pod kierownicą (czyli odkręcić śrubkę na górze skrzynki bezpieczników) Co prawda wtedy odłączymy zarówno włącznik wycieraczek jak i włącznik migaczy i awaryjnych - ale jest prawdopodobne, że taka próba może dać nam nowe wiadomości.
  • Poziom 10  
    Próbę z odłączeniem przełącznika zespolonego już zrobiłem po odłączeniu tego przełącznika zwarcie nadal występuje Ale z tymi wycieraczkami to zaraz sprawdzę jak będę coś wiedział nowego to dam znać. A jeszcze takie pytanko po za tematem czy przerywacz to ta płytka która znajduje się w środku skrzynki z bezpiecznikami ?
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    bartek22031992 napisał:
    czy przerywacz to ta płytka która znajduje się w środku skrzynki z bezpiecznikami ?

Niestety tak. Na zewnątrz jest jedynie element wykonawczy - czyli przekaźnik.
  • Poziom 10  
    Przed chwilą rozwiązałem problem przyczyną był kabel fioletowo/czarny który był przetarty w miejscu gdzie wchodził do komory silnika i zwierał do masy po naprawie (zlutowaniu i zaizolowaniu) nie było już zwarcia i wszystko wróciło do normy. Dziękuje za pomoc