Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słabsze świetlówki w mocniejszej oprawie.

angel554 16 Mar 2012 22:46 1331 4
  • #1 16 Mar 2012 22:46
    angel554
    Poziom 9  

Witam,
    Zakupiłem oprawy Torino 3x24W. Do nich świetlówki 24W T5. Niestety okazało się że światło jest zbyt ostre :(
    Proszę o poradę - co robić?
    Czy jest możliwość wstawienia do w/w oprawy słabszych świetlówek np. 16W?

Czy ewentualnie jest możliwość podpięcia opraw pod włącznik z potencjometrem mocy?

Lub jakieś inne rozwiązanie?

Pozdrawiam serdecznie!

• #2 16 Mar 2012 22:50
    electro_Nick
    Poziom 33  

Tylko specjalny ściemniacz=wysoka cena, ewentualnie statecznik ściemnialny-również dość wysoka cena... Jeśli podłączysz słabsze świetłowki mogą dziać się cuda(obniżona żywotność, problemy ze startem, brak zapłonu itp...)

• #3 16 Mar 2012 23:03
    angel554
    Poziom 9  

Czy taki ściemniacz z oferty: Legrand Celiane wystarczy? Przeczytałem że Można nim także ściemniać świetlówki 160 VA. (co oznacza 160VA?)..

Mam podłączone 2 oprawy po 3x24W w obwodzie.

Rozumiem żeby działało dobrze to najlepiej wymienić oprawy na słabsze ? I kupić jednocześnie słabsze świetlówki?

• #4 16 Mar 2012 23:09
    electro_Nick
    Poziom 33  

Według mnie zbyt drogo żeby ryzykować że akurat w tym przypadku nie zadziałają... Dużo taniej będzie kupić jedną oprawkę 2x24W lub nawet 1x24W i wtedy połączyć to tak żeby załączać jedną plus dwie lub trzy-w zależności od potrzeb...

• #5 16 Mar 2012 23:20
    angel554
    Poziom 9  

Nie bardzo rozumiem.
    Oprawy mam zamontowane i są podłączone na jednym włączniku. (Zapalają się obie po włączeniu). Ciężko po remoncie zmieniać okablowanie ... Szukam rozwiązania tej sytuacji.
    Opraw raczej nie mogę zwrócić, więc kiepsko ;/

Dodano po 5 [minuty]:

Lepiej było kupić słabszą oprawę i podłączyć mocniejsze świetlówki? i w razie czego wymienić tylko świetlówki a nie całe oprawy?

Może ktoś miał już podobne doświadczenia - czy ten ściemniacz zadziała?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson