Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Pioneer VSX-417 nie daje oznak życia po podłaczeniu do sieci.

16 Mar 2012 23:12 2272 3
  • Poziom 21  
    Witam.Sprawa jak w temacie.Mniejszy transformator pracuje, daje napięcia dalej na stabilizatorze 7805 jest 4,95V.Płytka na której jest mniejszy transformator od zasilania procka posiada złącze od którego biegnie wiązka do płyty z prockiem.Na tej wiązce są cztery przewody oznaczone: GND,AC RY,AC WP,STBY.Sprawdziłem napiecia na tym złączu jak i oczywiście na procku i jest tak:

AC WP - 2,1V
    AC RY - 0V
    STBY - 5V

Dalej nie wiem co robić aczkolwiek czy jest sens gdyż podejrzewam samego procka PEG377 Pioneer.Co o tym sądzicie?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Sprawdziłem czy po wciśnięciu sw power pojawia się napięcie na 58 nóżce IC9001 PEG377 i niestety żadne napięcie się tam nie pojawia.Sprawdziłem czy coś się stanie jak ręcznie załącze przekaźnik załączający duże trafo i zaczął kręcić wentylator natomiast pozatym nic się nie dzieje display w dalszym ciągu martwy, przekaźniki od końcówek nie klepią tylko ten wentylator kręci.

P.S. Zastanawiam się jeszcze czy czasami napięcie na procesorze nie jest zaniskie, ponieważ nie wynosi ono 5V tylko 4,95.
  • Serwisant
    Czy na kwarcu w pobliżu procka są napięcia w pobliżu połowy Uzaś.,czy na switchu Power jest 5V i zanika ono po wciśnięciu klawisza?Znajdź SM i sprawdź service mode (czy jest autodiagnoza i reset systemu).
  • Poziom 21  
    Na kwarcu ani na jednej ani na drugiej nóżce nie ma żadnego napięcia.Natomiast na switchu Power jest 5V i zanika po wciśnięciu Power.Proszę o dokładniejsze wytłumaczenie na temat tego SM, bo nie bardzo wiem o co chodzi.

P.S. Chodziło oczywiście o kwarc przy głównym procku, a nie przy tym od display?Na kwarcu przy procku od dispaly jest napięcie na skrajnych nóżkach(bo posiada 3).Bliżej procka jest 2,62V, a na drugiej skrajnej nóżce jest 3,00V.