Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnat Dark power 213 pierdzenie na radiu

bakardi 17 Mar 2012 09:16 1124 0
  • #1 17 Mar 2012 09:16
    bakardi
    Poziom 12  

Witam

Radio jakie siedzi w aucie to LG LCS 300
    Kupiłem głośniki Magnat Dark power 213 - używki - 130mm do mojego autka fiesta mk4. Wcześniej siedziały tam PEIYING PY1310C. W samochodzie są tylko 2 głośniki na przodzie i nic więcej.

Zdecydowałem się na Magnata ponieważ nigdzie nie znalazłem żadnych negatywnych opinii na jego temat oraz cena używanego kompletu wyniosła mnie 110zł gdzie poprzednie głośniki to koszt 40zł nowych!!

Na starych głośnikach nie było słychać głębokiego basu i wysokich tonów, grały bo grały, spodziewałem się że magnat zdecydowanie poprawi jakość dźwięku w aucie. Otóż się myliłem.. Syczki trzeba przyznać że się poprawiły i to znacząco, ale za to dolne pasmo pozostawia wiele do życzenia...

Na starych głośnikach mogłem słuchać do 30 i dopiero pojawiał się ten beznadziejny płytki bas, po zmianie głośników ten płytki bas pojawia się już przy 20 !! Zestaw posiada zwrotnice i są one na pewno dobrze podłączone.

Dlaczego tak się dzieje ? Czemu głośniki z dolnej półki grają o wiele lepiej od głośników które są 3 razy droższe?

Czego się spodziewałem kupując tego zestawu:
    Byłem pewnie czytając ich opinie że bez problemu wydobędę z nich soczysty bas bez charczenia, a tu oprócz charczenia nic więcej nie słychać...

Przykład:
    W octavi gdzie jest nagłośnienie fabryczne, radio Sony Xplod jak się pod głośni na max owszem głośniki zaczynają pierdziećą, ale bembenki w uszach prawie pękają - tak jest głośno

U mnie z kolei jak pod głośni się na max słychać tylko pierdzenie i w aucie można mówić normalnym tonem i druga osoba mnie usłyszy bez większego problemu - dlaczego głośniki grają tak cicho?

Może to być wina że głośniki były kupione używane a nie nowe? Co się psuje w głośnikach? Przecież cewka jak się przepali to głośnik w ogóle nie gra...

Może mylę pewne pojęcie dlatego proszę o wytłumaczenie mi gdzie mogłem popełnić błąd i ewentualnie doradzić co mogę z tym zrobić bądź co mogę kupić zamiast tego szitu...

Proszę nie myśleć że jestem ostatnim kretynem, zanim kupiłem ten zestaw bardzo dużo czytałem na temat car audio i będę również wygłuszał drzwi matami, ale teraz nie widzę nawet sensu pchać kolejnych pieniędzy jak to usłyszałem. Jestem załamany...

Przeczytaj FAQ Nazara.

3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.

0 0