Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-32EX720 - kamera do SKYPE

17 Mar 2012 13:17 12478 6
  • Poziom 9  
    Mam Sony Bravia KDL-32EX720 i chcę podłączyć kamerke do SKYPE po USB, niestety telwizor widzi ją tylko jako mikrofon. Czy muszę kupić drogą oryginalną kamerkę SONY CMU-BR100 (350 zł) bo SKYPE tylko z mikrofonem kiepskie? Oczywiście internet działa OK i skype tylko audio.
  • Poziom 38  
    Odpowiedziałeś sobie sam :)
    wiadaw napisał:
    muszę kupić drogą oryginalną kamerkę SONY CMU-BR100 (350 zł)
  • Poziom 9  
    Dalej nikt nie znalazł "podróby"?

Jeśli modrator tego forum uważa ze to zamknięcie tematu ? - Niech zamyka.

Pozdrawiam wszystkich dobrze sytuowanych.
  • Poziom 2  
    Przetestowałem z moim KDL-32HX750 kamerkę Logitech HD 720p, kamerkę od Playstation3 oraz kamerkę z supermarketu typu plug&play i niestety nie działa. Przy pierwszej i ostatniej można nawiązać połączenie, ale jest tylko audio w kierunku do telewizora, zaś od telewizora dosłownie nic. Kamerka od Playstation w ogóle nie umożliwia nawet połączenia w jakikolwiek sposób.

Jak coś wymyślicie to dajcie znać. Ja rozkładam ręce, a szkoda wydać 250 PLN na coś co może kosztować poniżej 100 PLN.
  • Poziom 37  
    Okulary, WiFi i kamerka only Sony - tak to już jest w przypadku tego producenta.
  • Poziom 2  
    Witam!

Dziś zakupiłem kamerkę CMU-BR100 do mojego Sony 32HX750.
    Co do sprzętu, wbudowane mikrofony kierunkowe są rewelacyjne, zbierają nawet szept. Jakość obrazu wg mnie jest średnia.

Od jakiegoś czasu korzystam z kamerki do laptopa Logitech HD Webcam C270, gdzie obraz z niej nie pozostawia nic więcej do życzenia - wszystko jest tak jak być powinno.

Przy Sony CMU-BR100 mimo tego, że wg instrukcji rozdzielczość powinna być 1280x720, obraz jest średniej jakości. To co widziałem na loptopie jako obraz odebrany z TV nie był górnych lotów. Raczej przeciętny. Mam porównanie, ponieważ łącząc się przez Skype mając po obu stronach C270 Logitecha, efekt jest rewelacyjny.
    Dodam, że nie ma mowy o automatycznej redukcji jakości obrazu z TV ze względu na słabe połączenie - prędkość internetu 50Mb/s download i 6Mb/s upload dodatkowo TV podłączony przewodem Ethernet. Zarówno TV jak i laptop na, którym testowałem całość, korzystały z tej samej sieci.

Ogólnie fajnie, że jest Skype na TV, ale liczyłem na obraz przynajmniej taki jak z Logitecha C270.

Dodam tylko, że zauważyłem jeden problem w kamerze Sony CMU-BR100 - nie wiem co jest przyczyną, ale co jakiś czas obraz z kamery CMU-BR100 znika na chwilę - zarówno na podglądzie i u odbiorcy, czyli na laptopie - ale po kilku sekundach wraca. Nie wiem, czy należy to reklamować czy nie.

Jeśli ktoś ma ten sam problem to proszę napiszcie.

Pozdrawiam
    Konrad
  • Poziom 9  
    Uważam temat za zamknięty. Kupiłem SONY bo jak widac do SONY tylko SONY.