Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gra się zacina razem z dĽwiękiem.

17 Mar 2012 13:33 3782 15
  • Poziom 8  
    Mój komputer:
    AMD athlon 64 X2 Dual Core Processor 2.2Ghz
    3Gb Ram
    Zasilacz chieftec 500w
    Karta Graficzna: Geforce gt430 1Gb
    System operacyjny Windows 7 64bit Professional

Problem wygl±da tak złożylem komputer wszsytko git działa pięknie.Po jakim¶ czasie odpalam gre i nagle dĽwięk zacina się razem z obrazem tylko reset pomaga i tak cały czas.Pobrałem starsze sterowniki przez cały dzień wszystko działało.Następnego dnia wy¶wietla się bład "The NvidiaOpenGl driver lost connection with the display driver and is unable to continue". Teraz to gra się nie zawieszała tylko ten bład nie wiem co robić raz działa raz nie.Naprzykład wczoraj wieczorem grałem ponad 1h w mirror edge wszystko pięknie dzisiaj odpalam i nie działa już nic.Zauważyłem że dzieje się tak po wył±czeniu komputera Pomocy!!

Post był raportowany ze względu na naruszenie punktu 3.1.13 regulaminu forum. Proszę poprawić post, uzupełniaj±c znaki interpunkcyjne. [piterus99]
  • Poziom 12  
    Witam!
    Podaj model płyty głównej. Często powodem takiego dziwnego zachowania jest bios- odczytaj i podaj producenta i wersje biosu.
    Wgrałe¶ najnowsze sterowniki od karty muzycznej i graficznej?
    Zerknij czy nie masz spuchniętych kondensatorów na płycie głównej oraz karcie graficznej.
  • Poziom 8  
    Model płyty to msi k9n neo series v1. Wersje biosu nie wiem jak sprawdzić. A ze sterownikami to z najnowszymi jest jeszcze gorzej więc mam starze ;D Kondensatory s± okej więc może jakie¶ inne pomysły ;D Ok mam Wersja biosu v02.59 co¶ takiego ;D
  • Poziom 43  
    Jakie s± temperatury podzespołów pod obci±żeniem ? Wklej screen z HWMonitor. Przyda się smart dysku twardego, pobierz program HDTune wykonaj test i wklej na forum screen z zakładek Benchmark oraz Health.
    Jak± wersję sterowników masz do grafiki ? Spróbuj zainstalować starsze oczywi¶cie wcze¶niej dokładnie usuwaj±c obecne.
  • Poziom 8  
    Screen z HDTune

Kolejne zdjęcie

Wystarczy zrzut z okna HDTune (ikonka dyskietki w prawym górnym rogu) [WojtasJD]
  • Poziom 43  
    Dysk nadaje się do wyrzucenia (relokuje sektory), zgraj ważne dane na inny no¶nik i rozgl±daj się za drugim sprawnym dyskiem.
  • Poziom 8  
    Co oznacza relokuje mógłby¶ wytłumaczyć ;D
  • Poziom 8  
    To całkiem możliwe że twardziel nawalił ponieważ ma około 9lat to troche dużo. Ostatnio wyskoczył mi blue screen jaki¶ bład moj kolega mowił że jemu twardziel nawalił i dlatego miał blue screen. Tylko jestem ciekawy dlaczego czasami gry działaj± a czasami nie ;(
  • Poziom 19  
    Możesz spróbować zreanimować dysk poprzez zerowanie i potem skanowanie z opcj± remapowania - np programem vivard. Do ważnych danych się nie nada ani na system ale jeżeli nie będ± się pojawiać nowe bady to może się nadać na jakie¶ pierdoły (jeżeli bady s± mniej więcej w 1 miejscu to można je wyrzucić poza partycje).

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam że dysk jest ATA więc wymiana na SATA zwiększy wydajno¶ć komputera.
  • Poziom 8  
    Pojawił się nowy objaw teraz zawiesza się tylko obraz.DĽwięk dalej słychać, słysze jak atakuje jak chodz± w grze ale ekran staje co robić to dalej wina Twardziela ?? :(
  • Poziom 12  
    do naprawy dysku użyj Hdat2. Powinien zakleić sectory.Je¶li nie na stałe to przynajmniej na kilka dni lub tygodni pomoże i będziesz wiedział czy to tylko dysk (zbędne wydatki s± niepotrzebne). I testuj sprzęt tak jak do tej pory.Pu¶ć 3dmarka i occt na kilka godzin. Zrób update biosu narzędziem live update dostępnym na stronie producenta. Koniecznie załóż wentylator 40x40x10 na chipset nvidii - układy na tej płycie przez kiepskie chłodzenie padaj± jak muchy. Jak wymiana dysku nie pomoże to obstawiam przegrzanie układu nvidii, ale i z tym można sobie poradzić. A i jeszcze jedno-wył±cz plik stronicowania- to odci±ży dysk.
  • Poziom 8  
    Ten program Hdat2 jest bezpieczny ?? Bo nie wiem czy mogę się spodziewać jaki¶ problemów po wykonaniu tej operacji. Bardzo dziękuje za pomysły ;D
  • Poziom 19  
    Jeżeli s± bady na dysku to mog± być uszkodzenia plików systemowych/sterowników lub innych które w efekcie MOGˇ wywoływać takie objawy jak opisałe¶. Masz 1 przyczynę to najpierw j± wyeliminuj potem jak to nic nie da to szukaj dalej.
  • Poziom 8  
    Ostatnie pytanie ten program Hdat2 on się instaluje jak go uruchomić pobrałem go w formacie iso i co zamontować i co dalej bo nie mogę nigdzie zobaczyć jak go uruchomić ?? :D
  • Poziom 19  
    Masz go wypalić na płycie i uruchomić przed systemem (ustawiasz w biosie żeby komp ruszał z CD lub wciskasz F8 lub F11 lub F12 i wchodzisz do boot menu i tam wybierasz CD).

Dodano po 21 [sekundy]:

Tylko ważne dane skopiuj zanim cokolwiek zaczniesz robić!