Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio fabryczne bez wyjścia na wzmacniacz

danny1981 17 Mar 2012 15:30 2261 3
    danny1981
    Level 2  
    Witam

Potrzebuje pomocy. Mam fabryczne radio które nie ma wyjścia na wzmacniacz.
    Wpadłem na pomysł żeby wpiąć się w płytkę przed fabrycznym wzmacniaczem (w tym przypadku jest to układ TDA7375A) znalazłem gdzieś na forum opis tej kostki i wpiąłem się w płytkę. Teoretycznie wszystko działa ale zewnętrzny wzmacniacz się strasznie grzeje po pewnym czasie wyłącza się a obudowa aż parzy.
    Może ktoś będzie miał jakiś pomysł co z tym zrobić??

3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    cb13
    Level 17  
    Witam. Najlepiej jak dorobiłbyś wyjście np. chinch z przedwzmacniacza. Poza tym czy ten dodatkowy wzmacniacz jest sprawny. Jeśli tak to czy odseparowałeś kondensatorami elektrolitycznymi napięcie stałe ?
    danny1981
    Level 2  
    wzmacniacz jest sprawny działał pod innym radiem bez problemów.
    Niestety jestem domorosłym dłubaczem więc mogłem nie odseparować tego o czym piszesz. W radiu było tak układ tda (wejście) przed nim mały kondensator, no i mój kabelek z gniazdkiem RCA, a za nimi jakiś mały układ scalony.

Dodano po 28 [minuty]:

http://chomikuj.pl/waclaw.sz/uk*c5*82+scalone+T/TDA7375A,1198030779.pdf

Tak jak jest w układzie Double Bridge przed kondensatorem wpiąłem kabelek piny 4;5 i 11;12 wpinałem też za kondensatorem ale wcale nie chciało działać.
  • Helpful post
    kdvc
    Level 24  
    Podłącz się przez kondensatory 100nF przed wejście w TDA.