Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Optex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

integra wrl 128 - spalony bezpiecznik transformatora

krzemik 17 Mar 2012 16:05 2840 11
    krzemik
    Level 9  
    Moja integra zaczęła palić bezpiecznik transformatora... przy podłączeniu do sieci... startuje, ale jednocześnie pali bezpiecznik.... i potem z akumulatora ładnie działa... i jedyna usterke jaką zgłasza to brak zasilania 230V?
    Może ktoś miał podobnie?
    czy konieczny jest serwis?

Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Optex
    kingofspace7
    Level 20  
    Spróbuj dać ciupkę większy bezpiecznik. Możliwe że aku się kończy i podczas włączania odrazu ciągnie więcej prądu. A jak masz zworkę od ładowania akumulatora? Spróbuj odłączyć aku. I sprawdź czy wstanie normalnie.
  • Optex
    krzemik
    Level 9  
    Dzięki, ale nie pomogło ;-(....

Dodano po 46 [sekundy]:

aha, i zworka na 800ma jako ładowanie...

Proszę poprawić pisownię we wszystkich kolegi postach (polskie znaki diaktrytyczne, wielkie litery na początkach zdań, interpunkcja itd.).
    Nie kasować wpisów moderacyjnych. [s]
    gigi-44
    Level 26  
    Wypnij AC z płyty wymień bezpiecznik i wystartuj samo trafo jak spali bezpiecznik to masz walnięte trafo a jak nie spali to płyta ma za duże obciążenie i tu już wezwij serwis.
    krzemik
    Level 9  
    Wiesz, transformator działa ok. Robiłem taki test..., że właczalem go odłaczonego od centrali... i wtedy nic sie nie działo z bezpiecznikiem... a jak tylko podłącze płyte to bezpiecznik sie pali w pierwszej sekundzie...., niemniej jedak uruchamia centrale i potem z centrala wszystko OK.
    kingofspace7
    Level 20  
    Może trafo uszkodzone.. A uszkodzenie jest niewielkie np skrót na uzwojeniu. i prąd nie wzrasta na tyle aby wywalić bezpiecznik.
    humek
    Level 32  
    Witam ,na mój gust to masz jedną z diod mostka na płycie uszkodzoną.Jeśli trafo na "jałowo" nie pali bezpiecznika a reszta działa przez ok sekundę startuje płytę i bezpiecznik pada to przyczyną może być jak powyżej napisałem.Gdy do płyty nie jest dołączony akumulator i zasilanie zmienne z transformatora możesz za pomocą omomierza sprawdzić poszczególne diody w mostku przytykając sondy miernika do każdej z diod i znajdziesz taką (jedną lub więcej co w "obie strony" będzie wykazywać zwarcie. Wtedy warto wysłać płytę do serwisu Satela ,naprawią za grosze a i sprawdzą wszystko.Przed wysłaniem zgraj ustawienia na plik do komputera gdyż serwis często upgraduje soft do aktualnego i czasem ustawienia resetuje.
    krzemik
    Level 9  
    Jutro zamierzam się skontaktować z serwisem, zobaczymy co oni na to....?
    na pewno napiszę co i jak!
    Wielkie dzięki wszystkim za pomoc!
    ps. nie wiedziałem że można zgrywać konfigurację ;-)
  • Helpful post
    humek
    Level 32  
    No jak to? Masz program DLOADX który po połączeniu kablem z komputerem jest do tego przeznaczony. Za pomocą jego możesz wprowadzać wszystkie ustawienia i oglądać działanie systemu. Co do telefony do serwisu powiedzą Ci abyś wysłał im płytę.
    krzemik
    Level 9  
    To jak tak powiedzą, to wyśle.... w sumie moja integra jest jeszcze na gwarancji.
    krzemik
    Level 9  
    NO i kolega miał racje, rozmawiałem z dziełem technicznem Satel i kazali sobie wysłać płytke. niemniej jednak Pan z serwisu zasugerował, iż prawdopodobnie dioda mostka ma przebicie. Jak uzyskam dalsze informacje to dam znać. Póki co, moja integra w "drodze".
    krzemik
    Level 9  
    Potwierdziło się, spalona dioda na mostku. Naprawa w ramach gwarancji.
    Dziekuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.