Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop acer aspire 5510 wolny czas reakcji matrycy przejaskrawione kolory

17 Mar 2012 16:46 1939 6
  • Poziom 1  
    Dzien dobry wszystkim!!

Mam problem z matryca w laptopie acer aspire 5510. Podlaczajac komputer przez z svideo do tv wszystko widac poprawnie to samo podlaczajac do zewnetrznego monitora takze grafika jest na pewno sprawna. Tasme do monitora wymienilem wiec pozostaje tylko uszkodzenie matrycy.

Matryca nie byla w zadnen sposob uderzona ani nie jest zbita. Poprostu jej czas reakcji jest bardzo spowolniony przesuwajac kursorem widac jak kursor sie przesuwa tak bardzo powoli pojawia sie w kolejnych punktach wszytsko ma strasznie spowolniona reakcje a kolory sa jakby przejaskrawione. Mam tego laptopa od nowosci czyli jakies 5 lat. Jak myslicie panowie da rade cos zrobic z ta matryca czy nadaje sie juz tylko do wyrzucenia

Dodano po 7 [minuty]:

dodaje film prezentujacy moj problem
  • Poziom 35  
    Bez podstawienia jakiejkolwiek matrycy- nawet zbitej kupionej za grosze dla testu, może i nawet z jakiegoś serwisu dadzą za free to się nie przekonasz.
    Opcji z grafiką nie wykluczaj póki co, bo różnie to bywa. Może być uszkodzone tylko wyjście LVDS, a reszta czyli VGA może działać poprawnie.
  • Poziom 10  
    mlynek171 czy znalazłeś przyczynę. Mam identyczny objaw na Sony VAIO. Z tym, że tu jest cały ekran jakby za mgłą i jeszcze po wejsciu do biosu i ponownym uruchomieniu laptopa na ekranie w tle widać ramkę BIOS
  • Spec od komputerów
    maxiu napisał:
    mlynek171 czy znalazłeś przyczynę. Mam identyczny objaw na Sony VAIO. Z tym, że tu jest cały ekran jakby za mgłą i jeszcze po wejsciu do biosu i ponownym uruchomieniu laptopa na ekranie w tle widać ramkę BIOS

Podmieniałeś matrycę?
    Na zewnętrznym ok?
  • Poziom 10  
    Matrycy nie podmieniałem, gdyż nie mam, ale na zewnętrznym jest OK. Wszystko ładnie działa, reakcja odpowiednia. Na matrycy występuje mgła, ruch myszki występuje stopniowo. Dziś rano po odpaleniu nie było widać tej ramki w tle. Tak jakby "ostygł" :), ale mgła i reakcja dalej jest nieodpowiednia
  • Spec od komputerów
    Na 90% matryca do wymiany.
  • Poziom 10  
    tez tak mi się wydaje, ale wolałem się upewnić przed zakupem