Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Radiotechnika S-50B, trzeszczące głośniki.

mbbakus88 17 Mar 2012 18:32 1665 6
  • #1 17 Mar 2012 18:32
    mbbakus88
    Poziom 14  

Witam!

Mam pytanie dotyczące kolumn takich jak w temacie.
    Ich wada polega na tym że podczas słuchanie muzyki wysokie tony powodują trzeszczenie piszczałek, nie specjalnie uciążliwe ale jednak irytujące.
    I tutaj moje pytanie, a mianowicie czy wystarczy przewinięcie głośników, czy raczej powinienem zastanowić się nad wymianą na coś co zagra podobnie?
    Jeżeli wymiana to na co?

• #2 18 Mar 2012 09:13
    volt1
    Poziom 25  

Może być uszkodzona cewka głośnika wysokotonowego i obciera o magnes, można ją dokupić za kilkanaście zł.

• #3 18 Mar 2012 12:16
    mbbakus88
    Poziom 14  

Tylko że wymiana to dosyć precyzyjna zabawa, a ja do takich rzeczy cierpliwości nie mam. :) A w mojej miejscowości nikt takich rzeczy nie robi niestety. Natomiast jeżeli chodzi o obcieranie to o ile się nie mylę to im głośniej gra muzyka tym mocniej się cewka rusza. A trzeszczenie jest nawet przy cichutkiej muzyce, jeżeli się ucho przystawi do głośnika można je usłyszeć, natomiast przy głośnej jest wyraźne.
    A gdybym chciał wymieniać głośniczki to jakie polecasz? Mam nadzieje że miałeś styczność z tymi kolumnami bo parametrów podać wiele nie mogę gdyż model głośnika to rosyjskie litery a mocy jako takiej nie podali, dla mnie czytelna jest tylko informacja że mają 16Ohm.

Dziękuję za zainteresowanie.

• #4 19 Mar 2012 20:56
    volt1
    Poziom 25  

Wymiana cewki w głośniku wysokotonowym to kwestia odkręcenia śrub, włożenie nowej cewki, która jest już z membraną i przylutowanie dwóch kabelków. Nie trzeba tyle zachodu jak w głośnikach niskotonowych, więc każdy powinien sobie z tym poradzić.

• #5 19 Mar 2012 22:14
    mbbakus88
    Poziom 14  

O proszę, o tym nie wiedziałem. Ogólnie to nie robiłem jeszcze takich rzeczy a pojęcie na ten temat mam czysto teoretyczne. Czyli w głośnikach wysoko tonowych nie trzeba nic kleić ani precyzyjnie ustawiać cewki?

• #6 20 Mar 2012 17:52
    pawelse
    Poziom 16  

mbbakus88 napisał:
    Czyli w głośnikach wysoko tonowych nie trzeba nic kleić ani precyzyjnie ustawiać cewki?

Nie trzeba.

• #7 13 Sie 2012 18:33
    mbbakus88
    Poziom 14  

Wymiana cewki pomogła.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME