Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hand Box lp-402 jaki gólśnik wstawić? Kondensator i żarówka zamiast zwrotnicy?

Konrad_M 17 Mar 2012 19:43 1303 2
  • #1 17 Mar 2012 19:43
    Konrad_M
    Poziom 15  

Witam. Posiadam dwie kolumny Hand box lp-402 na driverach beyma cp 650ti z bardzo dużą tubą.
    Brak w nich głonika niskotonoewgo i zwrotnic.
    Jaki głośnik do nich był by najlepszy??
    I czy zamiast zwrotnicy mogę wstawić kondensator i żarówkę do zabezpieczenia drivera??
    Kolumny mają służyć jako nadstawki

• #2 20 Mar 2012 22:01
    Konrad_M
    Poziom 15  

Witam. W związku z małym zainteresowaniem tematem, nieco go rozwinę.
    Otóż zastanawiam się przedewszystkim nad tym jaki głośnik zastosować. Kolumny będą oczywiście służyć jako nadstawki podparte subwoferami (narazie mam suby na głośnikach SW.STX.15.3.800.4.F.A.MC 2x i B&C 18tbx100 2x w zależności od imprezy biorę jedne albo drugie) Głośnik jaki chcę wstawić w te nadstawki to beyma 15MI100 ale ze względu na cenę zastanawiam się nad czymś z stx, np WM.STX.15.2.500.8.F.S.MC. Czekam na wasze opinie i propozycje.
    Druga sprawa dotyczy zwrotnicy, otóż chciałem zastosować kondensator i żarówkę zamiast zwrotnicy, ale nie wiem jaka żarówka by była najlepsza i jaki kondensator, aby driver się nie uszkodził i kolumna dobrze grała??
    Narazie włożyłem kondensator 4,4uf 450v bez żarówki i głośnik stx gdn-38-300-8-ae dla sprawdzenia i gra w miarę przyzwoicie

• #3 30 Mar 2014 13:23
    dj_diabel
    Poziom 10  

Witam.

Żeby grało przyzwoicie trzeba wykonać pomiar tych głośników żeby odpowiednio je ze sobą zestroić, żarówka i kondensator jest mega słabym rozwiązaniem.

Nie można wykonać dobrze grającej paczki bez podstawowej wiedzy i zabiegu tj. :

pomiar

dobór głośników

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME