Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekształcenie wieży na radio

Tomsaen18 17 Mar 2012 20:22 1259 5
  • #1 17 Mar 2012 20:22
    Tomsaen18
    Poziom 7  

Otóż mam na zbyciu wieże ale bez głośników i to na dodatek całą rozebraną i nie mogę sie w tym wszystkim połapać.Dlatego chciałem wyjąć z tego wszystkiego sam blok w postaci radia(ewentualne jeszcze z kasetami do odtwarzania(tape) bo zauważyłem że jest ona(tape) podłączona z radiem za pomocą automatycznej regulacjii częstotliwosci) I teraz moje pytanie : Czy da sie odpiąć wszystko(zasilacz,wzmacniacz tuner itp)a zostawić samo radio i tak przekształcić aby dało się z tego coś wyłapać z eteru? Tzn. żeby radio grało? Dodam że nie mam głośników do tej wieży ale mam jakieś inne na zbyciu.I jeszcze jedno-Jeśli już dało by się wykonać takie coś to będę musiał jakiś wzmacniacz wyjściowy dołączyc przed głosniki?Po otrzymaniu odpowiedzi że jest takie coś możliwe zamieszcze zdjęcię owego radia.Pozdro dla wszystkich sympatyków radioelektroniki.

Proszę o zamieszczenie zdjęć przed uzyskaniem podpowiedzi/odpowiedzi i/lub o podanie co to za "wieża" (typ, marka) zgodnie z Regulaminem pkt 3.1.15.
    Edytuj ten wpis i wklej obrazki zgodnie z zaleceniami : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html .
    [SP5ANJ]

• #2 17 Mar 2012 20:49
    628467
    Usunięty  
  • #3 18 Mar 2012 13:37
    kriss51
    Moderator

Tomsaen18 napisał:
    Otóż mam na zbyciu wieże ale bez głośników i to na dodatek całą rozebraną i nie mogę sie w tym wszystkim połapać.Dlatego chciałem wyjąć z tego wszystkiego sam blok w postaci radia(ewentualne jeszcze z kasetami do odtwarzania(tape) bo zauważyłem że jest ona(tape) podłączona z radiem za pomocą automatycznej regulacjii częstotliwosci) I teraz moje pytanie : Czy da sie odpiąć wszystko(zasilacz,wzmacniacz tuner itp)a zostawić samo radio i tak przekształcić aby dało się z tego coś wyłapać z eteru? Tzn. żeby radio grało? Dodam że nie mam głośników do tej wieży ale mam jakieś inne na zbyciu.I jeszcze jedno-Jeśli już dało by się wykonać takie coś to będę musiał jakiś wzmacniacz wyjściowy dołączyc przed głosniki?Po otrzymaniu odpowiedzi że jest takie coś możliwe zamieszcze zdjęcię owego radia.Pozdro dla wszystkich sympatyków radioelektroniki.

Generalnie sprawa wygląda tak: Wszystko sterowane jest z procesora i jeśli jest w module np. CD to bez niego ani rusz, on steruje całą maszyną po kablach w tym przypadku prawdopodobnie tzw. taśmy.

• #4 19 Mar 2012 06:57
    audio
    Poziom 18  

Witam - podaj typ wieży - lub lepiej zdjęcia - w tym momencie poruszamy się w temacie po omacku !!! Trudno coś Ci doradzić .

• #5 20 Mar 2012 21:46
    Tomsaen18
    Poziom 7  

Na razie nie mam czasu na wstawianie fotek bo nam zawalony cały tydzien.Zrozumcie,chodzę do szkoly a tam cisną.Jak znajde na weekendzie czas to zapodam zdjęcia.

• #6 24 Mar 2012 11:14
    Tomsaen18
    Poziom 7  

Dodano po 7 [minuty]:

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 3 [minuty]:

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij