Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z włączeniem PC po jego czyszczeniu.

17 Mar 2012 20:26 1539 22
  • Poziom 8  
    Witam.
    Dziś czyściłem sąsiadowi jego prehistoryczny komputer dokładnie
    HP Compaq dx2000 Microtower PC Link

(nie robiłem tego 1 raz)
    Po złożeniu go pojawił się problem, z włączeniem go. Zasilacz rusza (wentylator), lecz
    wentylator od procesora oraz normalny ani drgnie. Wszystko dobrze jest podłączone!

RAM 4 x 256 MB
    Zasilacz 200v Liteon
    Płyta główna ; tego niestety nie znam.
    Grafika zintegrowana

Komputer uruchamiam jedynie z podłączonym procesorem bez dysku i RAMów ( z RAMem także próbowałem)

Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Jeśli nic nie świeci, nie kręci się i nie wydaje dźwięków, to sprawdź, czy na pewno jest zasilone.
  • Poziom 17  
    Sprawdź zasilacz, kondensatory czy nie są napuchnięte/wylane itp.
    Zasilacz sprawdź miernikiem(chodzi mi o napięcia na liniach).
  • Poziom 19  
    Daj najlepiej zdjęcie/zdjęcia wnętrza komputera.
  • Poziom 8  
    Jest jeszcze problem ,przy rozbieraniu uszkodziłem jeden zatrzask od wiatraka procesora ,czy to może być przyczyną tego zajścia ?
    Zdjęcie wrzucę za kilka minut i dam edita.

Edit fotki:
    przed włączeniem:
    po włączeniu:

Sprawdzałem zasilacz z innego PCka i taki sam efekt.Przy włączeniu zaczynają się świecić te "światełka" oraz rusza wiatrak od zasilaczu.

Dodano po 23 [minuty]:

obrazki dodane.

[color=red]Niepoprawnie zamieszczone obrazy - proszę o zastosowanie się do instrukcji umieszczania obrazów na forum (przycisk "Dodaj obrazek"). Proszę o poprawienie postu. [piterus99]

[/color]
  • Poziom 17  
    Pewnie przez ten zatrzask procek nie startuje. Musisz mieć podobne chłodzenie lub inne na tę podstawkę. Procesor ma złe chłodzenie i może nie startować cały komputer, chociaż takie objawy wskazują na co innego. I na przyszłość wrzucaj obrazki za pomocą opcji dodaj obrazek.
  • Poziom 8  
    I co z tym zatrzaskiem ? próbować to do siebie skleić ?
  • Poziom 19  
    Sposób wklejania grafiki:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    Popraw je bo w twoje linki nie będę wchodził.

Poza zatrzaskiem widać uszkodziłeś coś jeszcze na płycie głównej bo komputer powinien się włączyć nawet bez radiatora na procesorze (a może jakaś nóżka jest zagięta na procku? wyjmowałeś go?)
  • Poziom 8  
    Tak,wyjmowałem procesor

tak wygląda :

Zaraza dodam wcześniejsze obrazki na ten hosting.

Edit:

Przed włączeniem PC

Po włączeniu:

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Na zdjęciu procesora nic nie widać takie rozmazane - jego nie musiałeś dawać nawet - zobacz tylko czy żadna z nóżek nie jest zagięta/wyłamana.

Najlepiej jak byś wyciągnął całą płytę główną i przetestował ją na stole bo może gdzieś się z obudową zwarcie robi (wtedy zostawiasz w płycie tylko pamięć i procesor bo grafika zintegrowana)
  • Poziom 8  
    Procesor wygląda dobrze.Próbowałem tego sposobu taki sam efekt.
  • Poziom 15  
    Poza tym że sprawdzisz kondensatory czy nie są gdzieś napuchnięte ani wylane to zobacz też czy nie są "luźne". Czasem przy czyszczeniu można takiego "delikwenta" nadszarpnąć.
  • Poziom 8  
    jest kilka kondensatorów "wywalonych" ale to widziałem już rok temu .
    Dokładnie 1 jest rozwalony ;p
  • Poziom 19  
    Co to znaczy "wywalonych"
  • Poziom 8  
    Powiedzmy ,że widzę jego kawałki wnętrzności ;x
  • Poziom 19  
    I ty się jeszcze dziwisz że komp się nie uruchamia... Takie rzeczy się naprawia od razu bo teraz to nie wiadomo czy czegoś więcej nie rozwaliło czy tylko sam kondensator padł.
  • Poziom 8  
    Napisałem ,że to nie jest mój komputer ja go tylko przeczyszczałem do tego nie jestem doskonałym informatykiem żeby w takie coś wnikać.
  • Poziom 19  
    kp7 napisał:
    jest kilka kondensatorów "wywalonych" ale to widziałem już rok temu .
    Dokładnie 1 jest rozwalony ;p

Mogłeś zasugerować dziewczynie że może trzeba coś z tym zrobić :P Ale mniejsza z tym. Na 99% płyta główna jest do naprawy/wymiany (wymiana może taniej wyjść jeżeli nie masz znajomego elektronika-amatora co wymieni te kondensatory i sprawdzi czy płyta rusza po tym).

Dodano po 2 [minuty]:

Napisz model płyty głównej bo na zdjęciach jest nie wyraźny (ten duży napis między portami PCI)
  • Poziom 8  
    NR146 nic więcej nie pisze.Co do wymiany to chyba lepiej odpuścić bo może wyjść drożej niż ten "sprzęt" warty ;d
  • Poziom 15  
    Tak to jest z tymi kondensatorami, czasami są ładne i piękne ;) a po dokładniejszej analizie okazuje się że ledwo co się trzymają płyty głównej. Tutaj to raczej sam bez pytania powinieneś wiedzieć :)
  • Poziom 8  
    ...Są nowe "objawy" ponownie wszystko wyjąłem położyłem na biurku i...Zasilacz rusza,procesor (bez radiatora) rusza (tak myślę,ponieważ grzeje się),dysk twardy rusza lecz monitor nadal jak nigdy nic,czarny.
    P.S.po podłączeniu wiatraczka z innego PC pod SATA wiatraczek działa,natomiast w tamtym po podłączeniu (pod płytę główną) wiatraczek stoi - nie działa.

Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Teraz poszły napięcia na płytę główną co nie znaczy że jest ona sprawna :) Płytę taką możesz kupić za 50 zł z przesyłką na allegro (albo i taniej).
  • Poziom 8  
    Prawdopodobnie tak zrobię.