Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny do Denon PMA 510AE

drakkain 17 Mar 2012 22:37 1163 0
  • #1 17 Mar 2012 22:37
    drakkain
    Poziom 9  

Witam.Dziś kupiłem ten właśnie wzmacniacz,teraz zastanawiam się jakie kolumny do niego podpiąć,żeby wszystko ładnie zabrzmiało? W sklepie polecano mi jakiś model Cantona,brzmienie nawet mi odpowiadało,ale cena 1200 za sztuke odstraszyła. Chciał bym zrobić coś samemu,żeby było taniej a może i lepiej.Chciał bym na ten cel przeznaczyć koło 800 zł.(głośniki plus zwrotnice...płyty i kable posiadam).Sprzęt stoi w pokoju 17m^2,słucham wszystkiego po trochu,ale najczęściej rocka,hip-hopu,popu.Chciał bym,żeby bas nie powodował trzęsienia ziemi w mieszkaniu,ale był dynamiczny i schodził dość nisko.W sumie to będzie mój pierwszy poważniejszy sprzęt stereo...wcześniej miałem jakąś starą wieże Philipsa,dlatego nie potrafię opisać dokładnie w audiofilski sposób tego o co mi chodzi...chcę poprostu żeby instrumenty dobrze brzmiały a wokal zwłaszcza kobiecy wywoływał ciarki na plecach;)
    Prosił bym o wyrozumiałość i jakies porady od bardziej doświadczonych forumowiczów.

Tak się zastanawiam (po raz kolejny przeglądam konstrukcje z elektrody i diyaudio)...może któraś z tych konstrukcji:
    MTMy na Tonsilach GDN 13/40/2 i GDWK 10/80/7
    Tonsil gdn 15/40/5 + vifa dx25tg (ewentualnie z 2 gdn?)
    Usher Audio 8945A + T-9950
    ?

Pewnie najtaniej było by na STX-ach,ale z tego co czytałem to chyba nie najlepszy wybór?
    Mogę liczyć na czyjąś pomoc?Jakieś podpowiedzi,sugestie?

0 0