Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fronius Transpocket 1500 alarm

18 Mar 2012 10:01 3790 2
  • Poziom 2  
    Witam

Posiadam spawarkę TransPocket 1500 firmy Fronius.
    Po załączeniu zasilania na panelu palą się ciągle diody: pomarańczowa oraz trzy zielone, w dokumentacji spawarki taki stan oznacza alarm związany ze zwarciem po stronie wtórnej transformatora.
    Po stronie wtórnej transformatora jest płytka oraz moduł z dwiema diodami, zwarcia tam nie znalazłem.
    Wydaje mi sie ze problem może być związany z modułem Tyco P281B tzn. brak wyjścia na transformator - brak napięcia jałowego spawarki i stąd alarm.
    Moduł może być uszkodzony lub niewysterowany.
    W serwisie dowiedziałem się , że jeżeli moduł jest uszkodzony spawarka jest "martwa"..??
    Idąc dalej przy module są cztery tranzystory które są sterowana przez trafa z driverów, a te z układu EPM7064.
    Na tranzystorach brak napięcia, drivery wydaje sie OK, EPM7064 brak wyjścia na drivery.
    Do modułu dochodzi napięcie 5V oraz 2,5V patrząc z masą układ EPM7064.
    Bardzo ważne jest to iż przy wzmacniaczu operacyjnym jest dioda, która normalnie powinna się palić a jest zgaszona, EPM7064 posiada również diodę,która zapala się po włączeniu zasilania i po chwili gaśnie słychać załączenie przekaźnika.
    Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem.
    Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 28  
    cześć.
    Sprawdź ten moduł oraz tranzystory - pod kątem występowania zwarć.
    Mateusz
  • Poziom 2  
    Jeżeli chodzi o tranzystory były sprawdzane są OK, brak na nich zwarcia, podobnie moduł.
    Czy ktoś ma sprawną spawarkę i mógłby podzielić się wiadaomosciami.